Yerel Haberler

Yerel Haberler Haberleri

Şoför Esnafları İle İftar

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür Şoför esnafları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Cengiz Saydere Basın Açıklaması Yayınladı

Giresun Şube Başkanı Birlik Sağlık Sen il Başkanı Cengiz Saydere Basın açıklaması  yayınladı

Uyuşturucu Madde Yakalandı

 İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce ilimizde uyuşturucu madde ticareti yapan torbacı tabir edilen sokak satıcılarının ve uyuşturucu suç organizasyonlarının deşifre edilmesine yönelik

Başkan Emür: Keşap İçin Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Keşap Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı seçilen Evren Şahin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Denizlerde Av Yasağı Başladı

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, denizlerde su ürünleri genel av yasaklarının 15 Nisan’da başladığını duyurdu.

Özel İdare Binasında Yangın

Giresun Özel idare binasının havalandırma motorunda yangın çıktı.yangin itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

Giresun'da Kadın Cinayeti

Piraziz Belediyesinden Bahar Temizliği

Piraziz Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekipler, yaklaşan yaz ayları öncesi ilçe genelinde bahar temizliği seferberliği başlattı.

Başkan Emür: Açılışını En Kısa Sürede Yapacağız

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür ilçede yapımı devam eden dolgu alanı 2. Etap bisiklet ve yürüyüş yolu ile Kent Meydanı Kafe’nin çalışmalarını inceleyerek bilgi aldı.

Görele Belediyesi'nden Ramazan Etkinlikleri

Görele Belediyesi tarafından ‘Ramazan Ayı’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Hacivat ile Karagöz’ gölge oyunu izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Çoruh Edaş Ekibine Afad'dan Farkındalık Eğitimi

Giresun Valiliği İl Afet ve Acil Durum Şube Müdürü Göksel Elifoğlu ve beraberindeki AFAD eğitmenleri; olası afet durumlarına karşı bilinç ve farkındalık oluşturma, afet öncesi hazırlık ve sonrasında yapılacaklar hakkında bilgi verme ve ekip olarak olaylara koordineli biçimde müdahale etmenin önemini anlatma amacı ile Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü ekiplerine uygulamalı “Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci” eğitimi verdi.

Fırınlarda Ramazan Denetimi

Denetimlerde Ramazan pidelerinde gramaj kontrolü yapılırken, işyerlerinde ruhsat ve vergi levhası kontrolleri de gerçekleştirildi. Denetim yapılan fırınlarda Zabıta ekipleri tarafından haksız fiyat denetim tutanağı ve tespit varakası tanzim edildi.

Giresun'da Bahar Hazırlığı

Park ve Bahçeler ekiplerinin her bahar olduğu gibi bu bahar da şehri donattığı laleler çiçek açmaya başladı. Ekipler tarafından, Kasım ayında toprakla buluşturulan lale soğanları baharın gelmesiyle birlikte rengarenk çiçeklerini açtı ve şehir çiçek bahçesine dönüştü.

Sürücüler Bu Kez İftar İçin Durduruldu

Giresun Belediyesi, Ramazan ayı ile birlikte gönül köprüleri kurmaya devam ediyor. İftara yakın saatlerde yolda olan sürücülere Giresun Belediyesi tarafından iftar yemeği verildi.

Giresun’da Radar (Hız Tespit) Cihazları Kullanılmaya Başlandı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından tertip edilen 3 adet Medar MTS marka yeni tip seyyar radar hız tespit cihazı Giresun İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekipleri tarafından kullanılmaya başlandı.

Osman Ağa Törenle Anıldı

47. Gönüllü Alay’ın Milis Yarbayı, Atatürk’ün Muhafız Birliği Komutanı, Giresun Belediye Başkanlarından, Kurtuluş Savaşı Kahramanı Osman Ağa, ölümünün 99. yıldönümünde törenlerle anıldı.

Giresun'da Ramazan Dolu Dolu Geçecek

Giresun Belediyesi, Ramazan ayı için dolu dolu bir etkinlik takvimi hazırladı.

Cengiz Sayder'den Enflasyon Açıklaması

BASK Giresun İl Temsilcisi Cengiz SAYDER’in Mart ayı enflasyon oranının açıklanması nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, TÜİK tarafından açıklanan ısmarlama enflasyon oranının memur ve emekli aylıklarının beşte birinden fazlasını erittiğini, bu nedenle ek zammın ve enflasyon farklarında eşel-mobil sitemine geçilmesinin zorunlu hale geldiğini söyledi.

Sahte İçki Ele Geçirildi

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce sahte alkollü içkinin yapımı ve satımı faaliyetlerini önlemek amacı ile yapılan çalışmalar neticesinde; 

Toplam 10494 haber.