Yerel Haberler

Yerel Haberler Haberleri

Yeni Seçilen GESOB Yönetiminden Ziyaret

Vali Enver Ünlü, Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kara ve beraberindeki üyeleri kabul ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.

19 Mayıs Milli Şahlanışın Destanıdır

9 Mayıs 1919’da Tarihe gömülmek istenen bir millet, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi ile küllerinden tekrar doğmuş, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir.

Başkan Emür’den 19 Mayıs Mesajı

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Keşap'ta Projelerin Açılışı Gerçekleştirildi

Fındıklı mahallesindeki yeni yapılan Kent Meydanındaki etkinlikte, meydan ve sahil ışıklandırma projelerinin açılışları yapıldı.

DOKAP Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Vali Enver Ünlü, Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi’nin ilimizde yürüttüğü ve uygulayacağı projelerle ilgili düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı.

Festival Alanı Hazır Hale Getirildi

Giresun Belediyesi tarafından Uluslararası Aksu Festivali'nin gerçekleştirileceği alanda başlatılan bakım, onarım, çevre düzenlemesi ve temizlik çalışmalarıyla alan festivale hazır hale getirildi.

Keşap Belediyesi'nden Açılış ve Konser Daveti

Keşap Belediyesi Çarşamba Günü Akşam saat 19.00 da Resul Dindar ve Yahya Altun konseri ile toplu hizmet açılış töreni gerçekleştirilecektir.

Sosyal Güvenlik Haftası Ziyareti

Vali Enver Ünlü, “Sosyal Güvenlik Haftası” etkinlikleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Erdal Özdemir ve beraberindeki heyeti Makamında kabul etti.

Uyuşturucu Maddeler Yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimizde uyuşturucu madde ticareti yapan torbacı tabir edilen sokak satıcılarının ve uyuşturucu suç organizasyonlarının deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışma

Fındık Rekoltesinin 550 bin Ton Civarına Gerileme Riski

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, 'Gübre atma zamanı başladı ama kimse alamıyor. Alabilen üreticilerin oranı yüzde 15 civarındadır, onlar da yeterli miktarda almıyor. Fiyatın düşmesini bekleyen de var. Bu durum verimde önemli bir kayba yol açarak üretimi düşürecek. Bu yılki fındık rekoltesinin 550 bin ton civarına gerilemesi riski var' dedi.

GİFSAD Gümüşhane’de Bölge Birincisi Oldu

GİFSAD Gümüşhane’de bölge birincisi oldu    Giresun’u Türkiye Finalinde Temsil Edecekler.                

Proje Açılışı Buray Konseriyle Birlikte Yapılacak

Opet ile Büyük Güre Deresi arasını kapsayan 1 kilometrelik projenin açılışı 20 Mayıs Cuma günü saat 20:30’da yapılacak. Açılış sanatçı Buray’ın projeyle birlikte yeni yapılan taş anfi de vereceği konser ile daha da coşkulu hale gelecek.

Giresun Valiliği’nde Afet Farkındalık Eğitimi Yapıldı

Giresun Valiliği’nde 13 Mayıs Cuma günü, Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven ve Valilik çalışanlarının katılımıyla “Afet Farkındalık Eğitimi, Deprem Anı, Tahliye ve Toplanma Alanı Uygulaması” yapıldı.

Şenlikoğlu: Renkli ve Görkemli Bir Festival Olacak

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu her yıl geleneksel olarak düzenlenen dört bin yıllık tarihi olan Uluslararası Giresun Aksu Festivalinin bu yıl çok daha renkli ve görkemli geçeceğini söyledi.

Belediye Meclisi Toplandı

Giresun Belediye Meclisi Mayıs ayı ilk toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Bazı maddeler ise oylanarak karara bağlandı.

“Engelsiz Yaşam Merkezi” İçin Süreç Başlatıldı

Giresun Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan “Engelsiz Yaşam Merkezi” için süreç başlatıldı.

Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik

Vali Enver Ünlü, “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” mottosu ile 81 ilde eşzamanlı olarak düzenlenen etkinliğe katıldı.

Toplam 10494 haber.