Yerel Haberler

Yerel Haberler Haberleri

Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı Yapıldı

Vali Enver Ünlü, 1-7 Mart Deprem Haftası ve 2022 yılının “Afet Tatbikat Yılı” olarak ilan edilmesi dolayısıyla düzenlenen “Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı” icrasına katıldı.

Başkan Emür’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı.

Yalı Sokak Komple Yenileniyor

Altyapısı tamamlanan kullanıma elverişsiz cadde ve sokaklarda başlattığı yenileme çalışmalarına devam eden Giresun Belediyesi, Hacısiyam Mahallesi Yalı Sokak’ı da baştan aşağı yeniliyor.

Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Devam Ediyor

Giresun Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri ile de şehrin sosyal ve kültürel hayatına katkıda bulunmayı sürdürüyor.

Belediye Su Faturalarında Yüzde 7 KDV İndirimi Yaptı

Giresun’un içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayan Giresun Belediyesi su fiyatlarında KDV oranını yüzde 8’den yüzde 1’e indirdi.

Marketlerde KDV İndirimi Denetimi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın temel gıda maddelerinde KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e indirildiği açıklamasının ardından indirimli KDV oranları 14 Şubat'tan itibaren geçerli olmaya başladı.

Mehmet Işık Son Yolculuğuna Uğurlandı

Vali Enver Ünlü, iki dönem Giresun Belediye Başkanlığı yapmış, 22.Dönem Giresun Milletvekili Mehmet Işık için düzenlenen cenaze törenine ve Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazına katıldı.

Sahte İçki Ele Geçirildi

Giresun Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce sahte alkollü içkinin yapımı ve satımı faaliyetlerini önlemek amacı ile yapılan çalışmalar neticesinde; 

Ruhsatsız Silahlar Ele Geçirildi

Giresun Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce Silah Kaçakçılığı/Ticareti faaliyetlerini önlemek amacı ile yapılan çalışmalar neticesinde; 

Plajlar Bölgesi Projesi İlerliyor

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun Mega projeleri arasında yer alan ‘Plajlar Bölgesi Projesi’ tüm hızıyla ilerliyor.

Kar Yağışının Fındığa Etkisi

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, zamanında yağan kar yağışının fındığa ilaç gibi geldiğini belirterek, şu anda fındıkta bir zirai don riski bulunmadığını, zirai donunun Mart ve Nisan ayında fındık ürününü tehdit ettiği bildirdi.

Ruhsatsız Silahlar Ele Geçirildi

Giresun Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce Silah Kaçakçılığı/Ticareti faaliyetlerini önlemek amacı ile yapılan çalışmalar neticesinde;

Uyuşturucu Madde Yakalandı

 İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimizde uyuşturucu madde ticareti yapan torbacı tabir edilen sokak satıcılarının ve uyuşturucu suç organizasyonlarının deşifre edilmesine yönelik  Bulancak Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan çalışmada;

Keşap'da Çalışmalar Devam Ediyor

Keşap Belediyesi Fen İşleri ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri  tam hız çalışıyor. Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Hamam Sokak, Fındıklı Mahallesi ve Atatürk Caddesi’nde incelemelerde bulundu.

Toplam 10494 haber.