Yerel Haberler

Yerel Haberler Haberleri

Eroğlu: Hayırlı Ramazanlar Diliyorum

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Ramazan ayı nedeniyle mesaj yayınlayarak, tüm İslam Aleminin Ramazan Ayını tebrik etti. 

Giresun Belediyesi Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

 Giresun Belediyesi toplu iş sözleşmesini imzaladı Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu şu açıklamada bulundu;

Fındıkta Yanma ihbarları için Duyuru

 Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan Yaptığı açıklamada ; Fındık üreticilerimize önemli uyarı!

Tapu Müdürlüğü ile Kadastro İl Müdürlüğü Yeni Binasına Taşındı

Giresun Tapu Müdürlüğü ile Kadastro İl Müdürlüğü hizmet birimleri Teyyaredüzü Mahallesi’nde yeni İl Özel İdaresi hizmet binasına taşındı.

Sahipsiz Hayvanlara Hastane Konforunda Tedavi

Giresun Belediyesi Hayvan Barınağı’nda sokak hayvanlarının tedavi ve rehabilitesinin yapılmasına devam ediliyor.

Taksici Esnafından Basın Açıklaması

Bu hafta sonu Cumartesi günü yapılacak olan Giresun Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimli olan genel kurulu öncesi taksici esnafından mevcut Oda Başkanı İbrahim Çeltik’e tam destek geldi.

Nurettin Canikli’yi Makamında Ziyaret

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’yi makamında ziyaret etti.

Kar Yağışının Fındığa Etkisi

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, 250 rakımım üzerindeki fındık bahçelerinde zirai don yaşandığını bildirdi. Karan, 10 gündür Giresun’da ve bölgede etkili olan soğuk hava ve kar yağışının 2022 yılı fındık ürününe zarar verdiğini belirterek, “beklentimiz bu zararı en hafif şekilde atlatmak” açıklamasında bulundu.

Emür'den 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi nedeniyle mesaj yayınladı.

Keşap'ta Kar Temizleme Çalışması

Keşap Belediyesi Fen İşleri Şefliği kar yağışı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kar yağışı başladığı andan itibaren teyakkuz halinde olan ekipler ilçenin dört bir yanında çalışmalarını devam ettiriyorlar.

Başkan Emür’den İstiklal Marşı Kabulü Mesajı

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Emür’den Kadınlar Günü Ziyareti

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür Yolağzı Şehit Özkan Kılıç İlkokulu ve Yolağzı Ortaokulu ile Keşap Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Örnek Fındık Bahçesi Projesi Devam Ediyor

Giresun’da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Giresun Ziraat Odası işbirliğinde fındıkta verim ve kaliteliyi artırmak için yürütülen örnek fındık bahçesi projesi devam ediyor.

Zabıta Ekiplerinden Marketlerde Sıkı Denetim

Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu hükmünce, marketlerde fahiş fiyat denetimi yaptı.

Toplam 10494 haber.