Yerel Haberler

Yerel Haberler Haberleri

Keşap Belediyesinin Araç Parkı Genişliyor

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, belediye araç parkının genişletilmeye devam edildiğini söyledi.  

Karan: Üreticiler Bahçelerine Gübre Atamadı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fahiş gübre fiyatlarından dolayı üreticilerin bahçelerine gübre atamadığını ve azot eksikliğinden kaynaklı fındık bahçelerinde sararma başladığını ifade etti.

Cengiz Saydere: Çalışma Arkadaşlarıma Teşekkür Ederim

Birlik Sağlık Sen İl Başkanı Cengiz Saydere Sendikamızın Kıymetli Temsilci ve Görevlileri Dr Özgür Özcan, Biyolof Elif Yıldırm , Tıbbı Sekreter Tuncay Kargın  ' la birlikte Giresunumuzun il ve ilçelerinde bazı ziyaret ve temaslarda bulunduk

Giresun Şehitliği İnşaatında İnceleme

Vali Enver Ünlü, yapımı devam eden Giresun Şehitliği inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.

Giresun'da Asayiş Toplantısı

Köydes ve Afad Değerlendirme Toplantısı

Vali Enver Ünlü'nün başkanlığında 2022 yılı KÖYDES ödeneklerinin kullanımı ve yapılacak çalışmaların da ele alındığı değerlendirme ve koordinasyon toplantısı yapıldı.

Başkan Emür Yıl Sonu Resim Sergisine Katıldı

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Keşap Anadolu Lisesi'nce düzenlenen yıl sonu sergisinin açılışına katıldı.  

Festival Selçuk Balcı ve Cengiz Özkan Konserleriyle Son Buldu

Uluslararası Giresun Aksu Festivalinin son günü iki muhteşem konser izleyicileri coşturdu.

Giresun Yarı Maratonu Koşuldu

Giresun Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Giresun Belediyesi ve Giresun Maraton Kulübünün ortaklaşa düzenlediği 6. Giresun Yarı Maratonu ve 10 km koşusu yapıldı.

Düzensiz Göç Ve Uyuşturucuyla Mücadele Değerlendirme Toplantısı

Vali  Enver Ünlü, İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu'nun Başkanlığında, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen düzensiz göç ve uyuşturucuyla mücadele konularının değerlendirildiği toplantıya katıldı.

Plajlar Bölgesi Projesinin 1.Etap Açılışı Yapıldı

Vali Enver Ünlü, yapımı Giresun Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve birinci etabı tamamlanarak hizmete hazır hale gelen “Plajlar Bölgesi Projesi” açılış törenine katıldı.

Bayraktar: Ekonomi ve İstihdama Katkımız Devam Edecek

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin iştirak şirketlerinden Entegre Fındık İşleme Tesisleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, 2021 yılında Giresun’da en çok sigorta primi ödeyen kurum oldu. Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan bilgilere göre EFİT A.Ş 2021 yılı içerisinde Giresun’da en çok sigorta primi ödeyen ticari işletme oldu.

Modern Kütüphane Binasında Sona Yaklaşıldı

Görele Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilçenin Yeşiltepe Mahallesinde yapımı devam eden Modern Kütüphane binasında sona yaklaşıldı.

Aksu Festivalinin Bu Yıl 45’incisi Düzenlendi

Giresun Belediyesi tarafından, yöreye özgü birtakım geleneklerin yaşatılması amacıyla organize edilen Uluslararası Giresun Aksu Festivalinin bu yıl 45’incisi düzenlendi. İl içi ve il dışından binlerce kişinin katıldığı festival coşkulu bir şekilde geçti.

Festival Yürüyüşü Yapıldı Şenlik Ateşi Yakıldı

Giresun Belediyesi tarafından bu yıl 45’incisi düzenlenen Uluslararası Giresun Aksu Festivali, kortej yürüyüşü ve festival ateşinin yakılmasıyla başladı.

Eski Coşkusuyla Kutlamanın Sevinci İçindeyiz

Geleneği yıllardır sürdürdüğümüz bölge halkımız arasında“Mayıs Yedisi”, “Su Bayramı”, “Deniz Bayramı” veya kısaca “Yedi” olarak bilinen bu bayramımız pandem sürecinin etkileri azalmasıyla yeniden eski çoşkusuyla kutlamanın sevinci içersindeyiz.

İlyas Yalçıntaş Hayranları ile Buluştu

45. Uluslararası Giresun Aksu Festivali ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı konserinde Giresun’da sahneye çıkan İlyas Yalçıntaş binlerce hayranı ile buluştu.

Giresun’da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103’üncü yıldönümü ve “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Giresun’da coşkuyla kutlandı.

Toplam 10494 haber.