Eğitim

Eğitim Haberleri

Çakırmelikoğlu, Çalıştayda Konuştu

Giresun Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Çalıştayı’na katılan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Odanın yetki ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Şebinkarahisar’da Okul Temeli Atıldı

Vali  Enver Ünlü, Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı hayırsever İş İnsanı Dursun Aydın Özbek ve hayırsever iş insanı Mehmet Aydın Özbek tarafından, Şebinkarahisar ilçesine yaptırılan okulun temel atma törenine katıldı.

Başkan Emür’den Rektör Can'a Ziyaret

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ı  ziyaret etti.

Fındık İhtisas Ziyareti

başımızın tacı fındık ve bu konuda ihtisas alanı oluşturma yönünde yök tarafından programa dahil edilmiştir.

İl Genelinde Eğitim Öğretime Bir Gün Ara Verildi

Giresun İli Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, 17 Mart Perşembe günü Vali Enver Ünlü başkanlığında, Valilik Makamında toplanarak; Giresun genelindeki tüm kademelerde eğitim öğretime 1 (Bir) gün süreyle ara verilmesine karar verdi.

“Ülkemizin Stratejik Ürünü Fındık” Paneli Yapıldı

Giresun Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve TÜBİTAK MAM işbirliği ile düzenlenen "Ülkemizin Stratejik Ürünü Fındık: Önemi ve Geleceği" başlıklı panel  , Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleşti.

Gençlik Merkezi Köyler'de

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürülen Giresun Gençlik Merkezi köy okullarındaki gençlere de ulaşmaya çalışıyor. Giresun Ülper  Yatılı Bölge Ortaokulunu ziyaret eden Giresun Gençlik Merkezi gönüllü gençleri öğrencilerle çeşitli oyunlar oynarak, gençlerin yüzünü güldürdü.

Keşap'da Öğretmenler Günü Kutlandı

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Keşap Halk Eğitimde düzenlenen programa katıldı.

Öğretmenlerden Başkan Emür’e Ziyaret

Keşap İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Aykıt ve beraberindeki şube müdürleri ile öğretmenler Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür’ü makamında ziyaret etti.

Üniversite Öğrencileri için Karşılama ve Tanıtım Stantları Kuruldu

akademik yılın başlamasıyla birlikte Giresun Üniversitesi’ne kayıt yaptırmaya gelen üniversite öğrencilerine yönelik karşılama ve tanıtım stantları oluşturuldu.

Dijital Dönüşüm-Endüstri 4.0 Eğitimi Düzenlendi

Endüstri 1.0, Endüstri 2.0, Endüstri 3.0 Sanayi Devrimlerinin üretim üzerindeki etkilerinde bahseden Dr. Hüseyin Halıcı, Endüstri 4.0 ‘ın toplumda etkilerine değindi.

Giresun’da İlk Ders Zili Çaldı

Giresun’da 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında il genelinde; 396 okulda, 3 bin 894 sınıfta, 5 bin 956 öğretmenle, 66 bin 624 öğrenci için ilk ders zili çaldı.

Öğrencilere Öğretmenlere ve Velilere Başarılar Diledi

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, öğrencilere, öğretmenlere ve velilere başarılar diledi.

Başkan Emür’den Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

2021-2022 eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, öğretmen, öğrenciler ve velilerin yeni eğitim öğretim yılını kutladı.

Giresun'da Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları

Toplantıda, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde yapılan çalışmalar ile 6 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla yapılan çalışmalar ve alınacak tedbirler değerlendirildi.

Yüz Yüze Eğitim Öncesi Okullar Dezenfekte Ediliyor

Yeni eğitim öğretim yılının yüz yüze eğitimle başlayacak olması nedeniyle Giresun Belediyesi şehir genelindeki tüm okullarda dezenfeksiyon çalışması yürütüyor.

Toplam 919 haber.