Fiskobirlik Haberleri

Fiskobirlik Haberleri

Fiskobirlik Yönetimde Giresun Yok mu Sayılıyor?

Giresun’u bölgesini temsilen Fiskobirlik  yönetim kurulunda yer alan Nurittin Karan, Birlik Başkanı Lütfi Bayraktar’ın 17.11.2021 tarihli usulsüz bir istifa dilekçesiyle şahsını yönetim kurulu üyeliğinden düşürdüğünü açıkladı. Usulsüz kararının kendine posta yoluyla bildirildiğini belirten Karan, Fiskobirlik yönetim kurulu üyeliğinden istifa etiğine dair 17.11.2021 tarihli bir istifa dilekçesi vermediğini kaydetti. 

‘’Giresun Fındık Ezmesi’’ Yakında Raflarda

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) tarafından Türk Marka ve Patent Kurumuna 22.10.2018 tarihinde mahreç işareti olarak başvurusu yapılan ve 25.08.2020 tarihi itibariyle tescil edilerek, 22.10.2018 koruma tarihli 526 tescil numaralı ‘’Giresun Fındık Ezmesi’’ coğrafi işarete ilişkin Giresun, Ordu ve Trabzon’da saha ziyaretleri gerçekleştirildi.

FİSKOBİRLİK HIZ KESMİYOR

Fiskobirlik'ten Açıklama

Fiskobirlik'ten Giresun'a Yeni İstihdam Alanı (AVM Projesi)

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Giresun’a düşündükleri Alışveriş Merkezi projesinin devam ettiğini ve fizibilite raporunun hazırlandığını belirterek, “En az 750 kişinin istihdam edileceği bir proje üzerinde çalışıyoruz

Halit Ayar Toprağa Verildi

Vali Harun Sarıfakıoğulları, trafik kazasında hayatını kaybeden FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Hava Kurumu Giresun Şube Başkanı Halit Ayar’ın cenaze namazına katıldı.

Giresun Ziraat Odası'ndan Açıklama

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’ın AK Parti’den milletvekili adayı gösterilip, seçilmesi durumunda artık fındık ve fındık üreticisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçek anlamda bir vekili olacağını kaydetti.

Fiskobirlik'e Ziyaret

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Fiskobirlik Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.

Fındıkta Satış Ağı Oluşturulmalı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, sadece üretip, alıp, depolamakla fındıkta sorunların çözülemeyeceğinin altını çizerek, FİSKOBİRLİK ve TMO'nun satış ağı oluşturması gerektiğini kaydetti.

Fiskobirlik Taşınıyormu

GZO Başkanı Nurittin Karan FKB Genel Müdürlüğü ile EFİT'in batı bölgesine taşınması konusunda

GRÜ Bayan Basketbol Takımı'nda Hedef 1. Lig

Giresun'da ''Kaybolan Fiskobirlik Bayan Basketbol Takımı Ruhunu Yeşertmek'' sloganıyla yola çıkan Giresun Üniversitesi Spor Kulübü, Rektör Cevdet Coşkun'un güçlü desteği ve Kulüp Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kürşad Han Dönmez yönetiminde 1. Lige yükselme hedefiyle kadrosunu güçlendirmek için transfer çalışmalarına devam ediyor.

Bakanlık Fındık Rekoltesi Açıklanmasını Yasakladı

Ordu Ticaret Borsasından yapılan açıklamaya göre: Ülkemizin önemli ihracat ürünlerinden biri olan fındıkta rekolte tahmini her yıl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü başkanlığında Üniversiteler, Araştırma Enstitüleri, TMO, Fiskobirlik, Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odası, Ekonomi Bakanlığı, İhracatçı Birlikleri ve Ziraat Odası temsilcilerinin katılımı ile oluşturulan Fındık Rekolte Tahmin Komisyonu tarafından çotanak sayımına göre tespit edilmekte, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bildirilmektedir.