12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı
Yerel Haberler

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ‘12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Şenlikoğlu mesajında; Vatan, millet ve istiklal sevgisi ile dolu Şair Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşının, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921’de kabul edilişinin 99. yıl dönümünün kutlanacağını bildirerek: “İstiklal Marşı; Türk Milletinin özgür ve bağımsız yaşama tutkusundan, yurt ve bayrak sevgisinden ödün vermeden var olma mücadelesinin ölümsüzleştiği dizelerdir.” dedi.

Başkan Şenlikoğlu şöyle devam etti:

“Milletimizin yaşadığı en sıkıntılı dönemde, “Korkma” diye başlayan İstiklal Marşımız, milli mücadele ruhunun canlanmasına vesile olmuş, aziz kahraman ordumuza ve aziz milletimize umut aşılamıştır. Milletimizin milli ve manevi değerlerini, acılarını ve duygularını yüreğinde hisseden Mehmet Akif Ersoy umudunu, heyecanını, bilgisini milletiyle paylaşmış ve milli mücadele ruhunun alevlenmesine, diriliş harekâtının başlamasına öncülük etmiştir.

İstiklal Marşımız, milli mücadele günlerinin heyecanını destansı bir şekilde yansıtan ve yazıldığından bugüne, yolumuzu aydınlatmakta, ruhlarımızı birleştirmektedir.

‘Allah bu millete bir defa daha istiklal marşı yazdırmasın’ diyerek bu aziz vatanın düşman işgali ve esaretine kalarak bağımsızlık mücadelesi gerektirecek bir durumla karşı karşıya kalmasını istemeyen ve bizlere bu eşsiz marşı armağan eden Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle ve minnetle yad ediyorum .”

Son Güncelleme: 00 0000 00:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN