Yoğun Karda Yoğun Mücadele

PAYLAŞ

Giresun Belediyesi, halkımızın kardan olumsuz etkilenmemesi için 215 personel ve 42 araç ile yoğun bir çalışma programı uyguluyor.

Şehir merkezinde hissedilen hava sıcaklığının -3 dereceyi bulmasıyla birlikte aralıklı olarak uzun süre yağan ve şehir merkezinde 60 cm’yi bulan kara rağmen başarılı bir çalışma yürüten ekipler, ana arterler, caddeler ve ara sokaklarda kar temizleme ve tuzlama çalışması yapıyor. Ekipler öncelikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı ana arter, hastaneler ve kaldırımlardaki karları temizliyor. Kar küreme aracı, solüsyon aracı, tuzlama aracı, greyderler ve JCB tipi araçlarla gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, kar yağışına hazırlıklı olduklarını ve şu ana kadar şükürler olsun bir sıkıntı yaşamadıklarını kaydetti.

Şenlikoğlu: “Kar yağışları sonrası şehrimizin her yerinde yol açma ve tuzlama çalışmaları yapmaktayız. Özellikle trafiğin daha yoğun olduğu ana arterlerde, hastane yollarında, şehir giriş ve çıkışlarımızda çalışmalara ağırlık veriyoruz. Halkımızın sıkıntı yaşamaması için personel ve iş araçlarımızla seferber olduk. Şu anda şehir merkezimizde yollar açık ve güvenli durumda. Alınan tedbirlerle birlikte çok büyük mağduriyet yaşanmadan süreci atlattık. Bu soğuk kış gününde gece gündüz demeden sahada öz verili bir şekilde çalışan tüm personelimize teşekkür ediyor ve onlara kolaylıklar diliyorum “ dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN