Düşük Fındık Fiyatı ve Yayla Evlerini Yıkmak Kime Hizmet Ediyor?


Türkiye kritik süreçlere giderken bölgemizde yaşananlar dikkat çekici bir hal almaya başladı. Vatansever, kanunlara saygılı, emeği, alın teri ile ekmeğini kazanan Karadeniz halkı üzerinde sanki oyunlar oynanıyor.

AK Parti İktidarının en önemli desteği aldığı Karadeniz Bölgesinde yaşanan gelişmelere “Bunu Fetö bile akıl edemezdi” dedirttiriyor.

2019’da başkanlık seçimi var. Bu seçim Türkiye’nin kaderini belirleyecek bir seçimdir. Artık % 35-40 ile iktidarın yaşandığı bir seçim türü değil. % 50+1 almanız gerekiyor ki iktidar olabilin.   Hal böyleyken AK Partinin en fazla oy aldığı bölgelerden biri olan Karadeniz Bölgesinde fındık fiyatları, yaylalarda yaşanan ev yıkım krizleri, terör  olayları sizce tesadüf mü?

 

Fındık üreticisi mi batıracak ülkeyi?

Yüz binlerce fındık üreticisi ve bundan dolaylı olarak geçinen milyonlarca insanı küstürmek nedir? 10 TL açıkladığınız fındık fiyatı serbest piyasada 7-8 liraya düştü. TMO bütün fındıkları aynı ölçülerde zaten alamayacak. Üretici yine serbest piyasanın insafına kalacak. Bu üreticiyi 3-4 lira para için küstürmeye değer mi? Milyarlarca dolar misafirlere harcanırken, doğuda kaçak elektrik, teşvik, yardım diye milyarlarca dolarlar harcanırken, bunca israf ve şatafata milyonlarca liralar harcanırken vatansever Karadeniz halkı mı batıracak ekonomiyi?

 

Üç beş ev mi bozuyor doğayı?

Bakıyorsunuz yaylalarda evler yıkılıyor, gariban vatandaşın ciğerleri dağlanıyor. Villa mı yıkıyorsunuz? Lüks malikaneler mi yıkıyorsunuz? Garibanın zar zor yaptığı bir iki göz binayı yıkarak mı doğayı kurtaracaksınız? Adam deniz kenarın 12 kat apartman yapmış orası doğa değil mi? Bu millete fındıktan verme, iş verme hayvancılık yapacak yaylada ki evini yık kime hizmet ediyorsunuz? Maksadınız paralelin, terörün, ülkeyi dış ülkelere gammazlayanların yapamadığını yapmak  mı?  İktidarı onlara mı vermek istiyorsunuz? Onlarca dış ülkenin, içeride ki maşalarının, paralelin, gezicinin, teröristin yıkamadığı iktidarı, halkı bezdirerek mi yıktırmak istiyorsunuz? Yapmayın bu halkı küstürmeyin!

info@kanal28.net

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI