Doka'dan Giresun Belediyesine Proje Desteği

PAYLAŞ

Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan “Üreten Kadın, Güçlü Kadın” projesi DOKA tarafından onaylandı.

Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatları ile hazırlanan ve DOKA tarafından onaylanan projenin teknik altyapısı 18 aylık süre zarfı içerisinde tamamlanacak.

Proje kapsamında, Giresun ilinde geleneksel yöntemlerle üretim yapan ve ürettiği ürünü uygun koşullarda pazarlama, geliştirme, markalaştırma imkânı bulamayan kadınlara yönelik uygun fiziki alan ve satış kanalları oluşturulacak.

Organik tarım ürünleri üreten en az 10 kadın, geleneksel el zanaatları üreten en az 20 kadın, yöresel yiyecek ve içecek üreten en az 20 kadın ürünlerini uygun koşullarda koruma ve pazarlama imkânına kavuşturulacak.

Üretim yapan kadınlara beceri eğitimleri, tecrübe paylaşımı, teknik geziler, etkileyici rol modellerle toplantı gibi etkinliklerle desteklenecek. Ayrıca kadınların ortak üretim yapabilecekleri bir atölye ve yöresel yemekler sunum ve tanıtım alanı yer alacak.

Projenin ana hedefinde ise en az 50 üyesi olan, katma değerli yöresel ürün üreten ve ürünü markalaştıran kadın kooperatifinin ortaya çıkarılması ve dolayısıyla üreten, ayakları üzerinde durabilen istihdama katkı sağlayan kadın kooperatifi kurulacak.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • HÜSEYİN AYDIN | 20 Şubat 2020 10:55

    EMEGİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM

BUNLARA DA BAKIN