Tmo'dan Fındık Duyurusu

PAYLAŞ

Kurumumuz stoklarında bulunan kabuklu fındıkların ülkemiz ve bölge ekonomisine katkı sağlaması bakımından satışa açılması uygun görülmüştür. 


Fındık ihracatımızın kesintiye uğramaması ve tarımsal ihracatımıza çok önemli bir katkı sunan fındık ürünümüzün değerlendirilmesi bakımından stoklarımızda bulunan 2019 yılı mahsulü kabuklu fındıklar %50 sağlam iç fındık esasına göre 02 Mart tarihinden itibaren KDV hariç olmak üzere peşin bedel mukabilinde satışa açılacak olup satış fiyatlarımız;


Levant kalite kabuklu fındıklar      20,50 TL/kg,
Giresun kalite kabuklu fındıklar     21,00 TL/kg,    
Sivri kalite kabuklu fındıklar         20,00 TL/kg,

Numune talep edilmesi halinde yalnızca satışa açılan depolardan KDV hariç 25,00 TL/kg fiyattan en az 5 kg olacak şekilde verilecektir. 

    Firmalar talep miktarlarını 24-28 Şubat tarihleri arasında ürün almak istedikleri Şube Müdürlüğümüze yazılı olarak bildireceklerdir.


Tahsisler Genel Müdürlüğümüzce yapılarak 2 Mart tarihi mesai bitimine kadar ilgili firmalara  ürün teslim yerleri bildirilecektir. Tahsis miktarına karşılık gelen ürün bedelini, teslimat yapılacak Şube Müdürlüğünün banka hesaplarına tahsis tarihinden itibaren en geç 2 (iki) gün içerisinde yatırması durumunda teslimata başlanılacaktır.


Satışa açılan miktar ve işyerlerimiz aşağıda belirtilmiş olup fiyatlarımız 31 Mart tarihine kadar geçerli olacaktır.


Mart ayı satış yerleri ve miktarları;

Derince Şube; 6.000 ton (Levant kalite),
Giresun Şube; 1.000 ton (Giresun kalite-Tirebolu deposu), 310 ton (Sivri kalite),
Ordu Şube    ; 4.500 ton (Levant kalite),
Samsun Şube; 5.000 ton (Levant kalite)
Trabzon Şube; 1.910 ton (Levant kalite), 1.280 ton (Sivri kalite) 


Birinci tahsis için gelen talep miktarının satışa açılan miktarın altında kalması halinde Mart ayının 2. haftasında tekrar talep toplanarak yeni tahsisler yapılacaktır. 


        Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                                         TMO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN