Sosyal Yardım Ödemeleri İkametlerde Ödenecek

Sosyal Yardım Ödemeleri İkametlerde Ödenecek
Yerel Haberler

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde gerçekleştirilen sosyal yardım ödemeleri, hak sahiplerine ikametlerinde ödenecektir.

Bilindiği üzere; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde 81 il ve 923 ilçemizde PTT aracılığıyla hane başı 1.000 TL. ödemeleri 01.04.2020 tarihinden itibaren başlamıştı.

Ancak birçok ilimizde vatandaşlarımızın aynı anda müracaatları sonucu şubelerde yaşanan yoğunluğun, Koronavirüs salgını ile mücadelenin etkin yollarından biri olan sosyal mesafe kuralını ihlal eden yakın temas görüntüleri oluşturması, bu durumun bulaşıcılığı hızlı ve yüksek olan Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamda vatandaşlarımız açısından ciddi riskler oluşturma ihtimalini ortadan kaldırmak için Sn. Cumhurbaşkanımızın talimatları ile yapılacak ödemelerin vatandaşlarımıza 03.04.2020 Cuma saat 10:00’dan itibaren PTT görevlileri ile güvenlik (jandarma/polis) güçlerimiz vasıtasıyla kendi ikametlerinde elden yapılmasına karar verildi.

Ödemelerinin elden yapılmasına karar verildiği için, hak sahipleri PTT’ye ait bankamatiklerden para çekemeyeceklerdir.

Son Güncelleme: 00 0000 00:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN