Protokoller İmzalandı

Giresun Valiliği Toplantı Salonu'nda 5 Nisan Pazartesi günü düzenlenen imza töreninden önce Vali   Enver Ünlü'yü makamında ziyaret eden TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, yapılması planlanan okul binaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.  

PAYLAŞ
Protokoller İmzalandı
Giresun Valiliği Toplantı Salonu'nda 5 Nisan Pazartesi günü düzenlenen imza töreninden önce Vali   Enver Ünlü'yü makamında ziyaret eden TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, yapılması planlanan okul binaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destek ve talimatlarıyla, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından Giresun Merkez ve Alucra ilçelerine yapılacak olan okullara ilişkin protokoller imzalandı.

Giresun Valiliği Toplantı Salonu'nda 5 Nisan Pazartesi günü düzenlenen imza töreninden önce Vali   Enver Ünlü'yü makamında ziyaret eden TMSF Başkanı  Muhiddin Gülal, yapılması planlanan okul binaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.  

TMSF tarafından Alucra ve Merkez ilçede yaptırılacak okul binalarının;  24 derslikli, laboratuvar, uygulama mescidi, çok amaçlı salon, beden eğitimi salonu, idari birim ve diğer mahaller olmak üzere, bodrum+zemin+3 kat şeklinde özel projeler olarak yaptırılması planlanmaktadır.

VALİ ÜNLÜ "BUGÜN, BİZİM İÇİN GURUR TABLOSU OLACAK BİR ANI YAŞIYORUZ."

Yapılacak olan okulların, Karadeniz bölgesine ait yöresel mimariye uygun olarak inşa edileceğini belirten Vali Ünlü, “Alucra’da ki okulumuz, hayırsever amcamız Hacı Osman Erilli tarafından yaptırılmıştı. Hem bu okulun hem de Merkez’deki Yeniyol İmam Hatip Lisemizin protokollerini imzalayacak olmaktan mutluluk duyuyorum. Bugün, bizim için gurur tablosu olacak bir anı yaşıyoruz. TMSF Başkanımız, her fırsatta memleketine ziyaret düzenleyen, doğduğu toprakları hiç unutmayan bir hemşehirimizdir. İlimiz adına bu önemli protokolü imzalamaktan dolayı bende ayrı bir onur ve heyecan duyuyorum. İnşallah tez zamanda temellerini atarız. Kısa bir zamanda da eğitim ve öğretim hayatına alırız” dedi.

TMSF BAŞKANI GÜLAL "MEMLEKETİMİZE OLAN BORCUMUZU ÖDEME İMKÂNI OLACAK"

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, memleketine olan borcunu ödeme imkanını yakaladığı için son derece mutlu olduğunu belirterek; “Biz bu coğrafyanın çocuklarıyız. Göreve geldiğimiz andan itibaren ‘şehrimize ne yapabiliriz?’ diye zaman zaman fikir yürütüyorduk. En son Milli Eğitim Bakanımızla geldiğimizde Yeniyol’daki İmam Hatip Lisesiyle alakalı ‘Bir şeyler yapabilir miyiz?’ dediğinde bir fikir oluştu. Devamında da Cumhurbaşkanımız da Alucra’daki İmam Hatip Lisesi’ni ihya etmekle alakalı şu ifadeyi kullanarak beni çok onurlandırdı. ‘Orası senin okulunmuş, orası sana yakışır.’ Bunu son derece kıymetli bulduk. ‘Emriniz olur Cumhurbaşkanım’ dedik. Çalışmaya başladık ve bu iki okulu hem ilçemize hem de ilimize kazandırarak bir nebze de olsa memleketimize olan borcumuzu ödeme imkanı olacağı için bu bugün imzalayacağımız bu protokol benim adıma son derece anlamlı” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI ŞENLİKOĞLU "BEN, ŞEHRİMİZ ADINA TEKRAR TEŞEKKÜR EDİYORUM"

İmza protokolünde hazır bulunan Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu da yaptığı konuşmasında; “Şehrimize yapılacak olan iki tane okul aslında ciddi bir ihtiyacı gideriyor. Nihayetinde, Milli Eğitim Bakanlığımızın okul inşaatları devam ediyor ama bu tür desteklerde hem Bakanlık nezdinde hem de bizlerin yerelde beklentilerini hızlı çözmesi açısından önemli girişimlerdir. Ben, şehrimiz adına tekrar teşekkür ediyorum” diyerek yapılacak okulların Giresun için önemine dikkat çekti.

Giresun Merkez ve Alucra ilçesine yapılması planlanan iki adet 24 derslikli yeni okul binasının TMSF tarafından yaptırılmasına dair protokol, Vali Enver Ünlü, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Selçuk Aslan ile İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu tarafından imzalandı. Protokolün imza töreninde; Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Vali Yardımcısı Metin Maytalman ve diğer yetkililer de hazır bulundu.

Protokol kapsamında; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından depreme dayanıklılık tahkiki sonucu yıkımına karar verilen ve yıkımı gerçekleştirilen Alucra Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Merkez ilçedeki Yeniyol İmam Hatip Lisesi yerine yapılacak okul binalarının (TMSF) Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yaptırılmasına ilişkin imza altına alınan protokol gereğince, Alucra İlçesine Alucra Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Giresun Yeniyol İmam Hatip Ortaokulu yapılacak.
 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN