Keşap'ta Sokak Hayvanları Yasaklarda Unutulmadı

PAYLAŞ

Keşap Belediyesi ekipleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanları için mama, kedi evi ve hasta olan hayvanlar için bakım yaptı. 

Normal zamanlarda olduğu gibi sokak hayvanlarının su ve mama ihtiyacını karşılayan Keşap Belediyesi, kısıtlı günlerde de can dostların sıkıntı yaşamaması için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür "Pandemi kısıtlamayla birlikte boş kalan sokaklarda yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz ve doğal hayattaki patili dostlarımız için ekiplerimiz besleme çalışmaları gerçekleştirdi.

Keşap Belediyesi olarak sokakta yaşayan can dostlarımızın beslenmesi konusunda her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için hem esnaf hem vatandaşlarımızın ev ve işyeri önünde baktıkları patili dostlarımıza mama takviyelerimizi sürekli sürdürüyoruz. Geri dönüşüm ile tekrar kullanılabilir hale getirilen arı kovanlarını kedi evi yapmıştık. Mahallelerimiz de kedilerin yoğun yaşadığı alanlara ekiplerimiz yeni evlerini yerleştirdi. Mama ve su takviyeleri yapıldı. Köpeklerimiz için hem mama hemde hasta olanların bakımları veteriner hekimimizce gerçekleştirildi. Güvercinler içinde yem dağıtıldı. Ekiplerimiz sevimli dostlarımız için 7/24 görev başında. Kış mevsimi geldi. Vatandaşlarımızdan ricamız rutin günlerimizde sokak hayvanları için evlerinin ve işyerlerinin önüne bir kap mama ve bir kap su bırakmalarını istiyoruz. Sokaklarda yaşayan canlarımız hepimize emanet" dedi.

Başkan Emür sokak hayvanları için çalışmaların sürdürüleceğini kaydetti. 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN