İlaçlama Çalışmaları Başladı

Giresun Belediyesi, halk sağlığını doğrudan ya da dolaylı olarak etkileyen unsurlarla mücadele çalışmalarını da hız kesmeden sürdürüyor.

PAYLAŞ

Giresun Belediyesi, halk sağlığını doğrudan ya da dolaylı olarak etkileyen unsurlarla mücadele çalışmalarını da hız kesmeden sürdürüyor.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından vatandaşların sivrisinek ve haşere derdi yaşamadan daha sağlıklı ve daha rahat bir yaz mevsimi geçirebilmeleri adına çalışmalar belli bir plan ve program dahilinde yürütülüyor. Ekipler tarafından dere boyları, menfezler, çöp konteynırları, kanalizasyonlarda ve su birikintilerinin yoğun olduğu noktalarda ilaçlama çalışmaları yapılıyor.

Özellikle yaz aylarında önemli bir halk sağlığı sorunu olarak ortaya çıkan sinek, sivrisinek ve haşerelerle mücadele kapsamında salgın hastalıklara sebep olabilecek durumlara karşı koruyucu tedbirlerde alınmış oluyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sivrisinek ve haşere ile mücadele konusunda veteriner kontrolünde, Nisan ayında başlayan, sinek, sivrisinek ve haşerelerle mücadele Eylül, Ekim aylarına kadar devam etmektedir. İnsan sağlığını tehdit eden çeşitli hastalık yapıcı mikropları taşımalarından dolayı bu zararlılarla mücadele etmekteyiz. Halkımızın sağlığı ve rahatı bizim için önemli” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN