Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Fırıncılar Un Fiyatından Şikayetçi

Son dört ayda un ve yan maliyetlere gelen zamlarla ilgili Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu makamında ziyaret eden fırıncılar, çözüm istediler.

Üreticinin Bir Tonda Kaybı 2 Bin Lira

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, bu yıl iki kez yapılmasına rağmen 2021 yılı tahmini fındık rekoltesinin resmi olarak halen açıklanmadığına da dikkat çekerek, rekolte miktarının kamuoyuyla paylaşılması gerektiğini ifade etti.

Kuraklıktan Zarar Gören Çiftçiye Destek Ödemesi

yüzde 30 ve üzeri verim kaybı yaşayan çiftçilere destekleme ödemesi yapılacak.

Yapılandırma Bir Ay Daha Uzatıldı

Bazı kamu alacaklarının yapılandırmasını düzenleyen 7326 sayılı kanunda, 31 Ağustos 2021 olan son başvuru ve ilk taksit ödeme süresi 1 ay uzatıldı.

Borç Yapılandırma İçin Süre Kısalıyor

Resmi gazetede yayınlanan 7326 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması kapsamında; su, katı atık, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, emlak vergisi ile kira ve işgaliye borçlarından 31 Nisan 2021 tarihine kadar olanlarının yeniden yapılandırılması kararı alınmıştı.

Giresun kalite Fındık için 50 kuruş Fark Yetersiz

Giresun Ziraat Odası Başkanı Karan, fındık üreticisi bahçeye girmeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması beklenen 2021 yılı fındık taban fiyatıyla da ilgili önemli bir çağrıda bulundu. Karan, dünyada bir numara olan Giresun kalite yağlı fındık ile diğer fındıklar arasındaki 50 kuruş fiyat farkının artık güncellenerek, artırılması gerektiğini kaydetti.

Yaşar: Fındık Fiyatları 35 TL Olarak Açıklanmalı

“Türkiye, dünyanın en büyük fındık üreticisi konumundadır. Dünya genelinde fındık üretiminin yaklaşık yüzde 70’lik bölümü ülkemizde üretilmektedir.

TMO, Alım Kriter ve Şartlarını Bugünden Belirlemeli

Karan yaptığı açıklamada, TMO’nun fındık taban fiyatı açıklandıktan sonra yarın alım yapacak şekilde hazır olması gerektiğini kaydetti.

Fındık Üreticisinin Beklentisi 3.5 Dolar

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındıkta müdahil alım fiyatının hasat öncesi ve 3.5 dolar bandında açıklanmasını beklediklerini bildirdi.

Fındığın Başkenti Çayda da İddialı

  Eynesil’de Amber Çay ev sahipliğinde çay hasadı etkinliği düzenlendi. Ören Beldesi’nde düzenlenen etkinlikte Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, çay hasadı yaparak, Giresun’un çayının aroma ve içim lezzetine dikkat çekti. 

İthal Ceviz, Badem Değil Yerli Fındık!

-KFMİB Başkanı Edip Sevinç, “Fındık popüler tıp camiası tarafından adeta görmezden geliniyor.” Pandemi sürecinde hastalığa karşı güçlü bağışıklık sistemi oluşturulması için yapılan önerilerde yerli ürün fındık dururken, ithal ürün olan badem ile cevizin öne çıkarılmasına tepki gösterildi.

Giresun'da Fındık Ödemesi 7 Mayıs'ta Başlayacak

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, 2020 yılına dair fındıkta alan bazlı gelir desteği ödemelerinin yeni hasat öncesi üreticilere cansuyu olacağını belirtti.

Marketlerde Yasaklı Sektör Ürünü Satışı Yasaklandı

29 Nisan-17 Mayıs 2021 tarihleri arasında Pandemi tedbirleri kapsamında tam kapanma kararına istinaden açık bulunacak market ve bakkallarda kapalı olan sektör ürünü satışının yasaklanmasına yönelik ilgili kurum ve bakanlık ile yapılan görüşmeler sonuç verdi.

Toplam 726 haber.