Ekonomi

Ekonomi Haberleri

TMO 14 ile 14,5 TL'den Fındık Alımı Yapacak

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Yaşar İbaş, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın, Bugün Fındık Üreticileri için yapmış olduğu Giresun Kalite Fındıkların 14,50 TL./Kg. ve Levant Kalite Fındıkların da 14,00 TL./Kg. fiyatlardan TMO aracılığı ile 1 Kasım tarihinden itibaren alım yapacağı müjdeli açıklamasına Ülkemizin en önemli ihraç ürünü olan fındık için çok değerli buluyoruz ve kendilerine çok teşekkür ediyoruz.dedi.

Karan'dan Rekabet Kurumuna Davet

NE HİKMETSE FINDIK FİYATI YÜKSELMİYOR

Fındık İçin Çözüm Teklifi

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındıkta yaşanan sorunların çözüme kavuşturulabilmesi için başta siyasiler olmak üzere sektörün tüm paydaşlarının mutlaka bir araya gelmeleri gerektiğini ifade etti.

TMO'dan Fındık Duyurusu

TMO Piyasaya En Az 15 Liradan Girmeli

Fındık Fiyatı İçin TMO Piyasaya En Az 15 Liradan Girmeli Açıklaması!

Tarımda Hibe Desteği Verilecek

Tarım Bakanından Fındık Fiyatı İçin Açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, fındıkta fiyat istikrarı ve TMO müdahalesi ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı:

Gözler Fındık Fiyatına Çevrildi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kozoğlu ve Arslan Soydan, TMO, üretici harmana fındığını dökmeden alım kampanyası ve fiyatını açıklamalıdır” dedi.

Karan'dan Acil Fındık Çağrısı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Giresun sahil kolda 2018 yılı fındık hasadının yarım resmen başlayacağını belirterek, üretici hasat için bahçede ancak halen ne fiyat, nede rekolte açıklanmış değil, rekolte ve fiyat üretici pazara fındık indirmeden açıklanmalıdır. Aksi takdirde, fındık fiyatı tekelcilerin istediği rakamdan oluşacaktır” dedi.

Fındıkta Hasada Doğru

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Gıda ve Orman Bakanlığı tarafından rekolte açıklaması henüz yapılmamakla birlikte, külleme hastalığı, fındık kokarcası nedeniyle fındık rekoltesinde düşüş beklediklerini bildirdi.

Giresun'da Çilek Yetiştiriciliğine Proje Desteği

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce yürütülen ve Doğu Karadeniz Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından finanse edilen "Giresun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi" kapsamında yüksek rakımlı yörelerde çilek yetiştiriciliğini geliştirme çalışmaları yapılmaktadır:

Toplam 726 haber.