Giresun'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Çelenk Sunum Töreniyle Başladı

Cumhuriyetin kuruluşunun 98'inci yıl dönümü kutlamaları, 28 Ekim Perşembe günü saat 13.00'de Çelenk Sunma töreniyle başladı.

PAYLAŞ
Giresun'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Çelenk Sunum Töreniyle Başladı
Cumhuriyetin kuruluşunun 98’inci yıl dönümü kutlamaları, 28 Ekim Perşembe günü saat 13.00’de Çelenk Sunma töreniyle başladı.

Cumhuriyetin kuruluşunun 98’inci yıl dönümü kutlamaları, 28 Ekim Perşembe günü saat 13.00’de Çelenk Sunma töreniyle başladı.

Vali Enver Ünlü ve Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu tarafından Giresun Valiliği Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Şanlı Türk Bayrağımızın göndere çekilmesiyle sona erdi.

Cumhuriyet Bayramı kutlamalar çerçevesinde, Vali Ünlü’nün katılımıyla saat: 13.30’da Can Akengin Sanat Galerisinde,  Cumhuriyet Haftası boyunca açık kalacak olan “Atatürk ve Cumhuriyet Bayramı” konulu resim sergisinin açılışı yapıldı.

Açılışla ilgili bir paylaşım yapan Vali Ünlü "Boya ve kalemler buluştu, duygular kağıtlara döküldü... Atatürk' ve Cumhuriyet' konulu resim sergimizin açılışını gerçekleştirdik. Tüm hemşehrilerimizi bu güzel sergimizi görmeye davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Ardından saat: 14.00’de İl Halk Kütüphanesinde “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu kitap sergisinin açılışını yapan Vali Ünlü, kitap sergisi ile ilgili duygu ve düşüncelerini; "'Atatürk ve Cumhuriyet' konulu kitap sergimiz, hafta boyunca siz değerli hemşehrilerimizi bekliyor. Milli Mücadele'mizin, hür olma bilincimizin ve Aziz Milletimizin eşsiz direnişi ile muazzam zaferlerinin edebi lezzeti bu seçkin sayfalarda gizli"  paylaşımıyla aktardı.

Kutlamalar; 29 Ekim Cuma günü saat: 09.30’da Valilik Makamında Vali Enver Ünlü’nün tebrikleri kabulüyle başlayacak ve saat: 10.00’da Valilik Hizmet Binası önünde Covid–19 salgınıyla mücadele kurallarına uygun olarak çeşitli etkinliklerle, coşkulu bir şekilde devam edilecek.

Aynı gün akşam saat 18.00’de Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi önünden başlayıp Atatürk Meydanında sona erecek Fener Alayı ve Cumhuriyet Yürüyüşü ’nün ardından Liman Sahasında havai fişek gösterisi yapılacak. 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN