Vali Ünlü Haberleri

Vali Ünlü Haberleri

Vali Ünlü : “Giresun Tersine Göçü Sağlayabilen İllerden Biri Olacaktır”

DOKA ve DOKAP Projelerinin Toplu Açılış ve İmza Töreni’ne katılan Vali  Enver Ünlü, törende Giresun ekonomisi üzerine bir konuşma gerçekleştirdi.

Vali Ünlü'den 23 Nisan Mesajı

Vali Enver Ünlü, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin 102’nci açılış yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Ünlü’den Kaymakam Kaplan’a Teşekkür!

Vali Enver Ünlü, Yağlıdere ilçesinde 19 Nisan Salı günü su taşkını sonucunda meydana gelen yol tahribatının giderilmesi çalışmalarını yerinde takip eden Yağlıdere Kaymakamı Kübra Kaplan’a teşekkür etti.

Vali Ünlü, Şah Yolunu Tekrar Eski Ününe Kavuşturmak İstiyoruz

Vali Enver Ünlü, Giresun’da; Dereli-Alucra-Yağlıdere ve Espiye ilçe sınırları içerisinde, yeni bir turizm destinasyon oluşturmak amacı ile yeni projeleri faaliyete geçirmek üzere bir incelemelerde bulundu.

Vali Ünlü, Dereli’de İncelemelerde Bulundu

Vali Enver Ünlü, Dereli ilçesini ziyaret ederek, İlçede sel afeti sonrasında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Giresun'da Sel Felaketinin İzleri Siliniyor

Vali Ünlü, Giresun’da 22 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen sel afetinin izlerinin silinmesi için yapılan çalışmaları sıkı takip altına aldı. Sık sık çalışma bölgelerinde incelemelerde bulunan Vali Ünlü, 14 Eylül Salı günü bu kapsamda Espiye ilçesine gerçekleştirdiği ziyarete Espiye Belediyesinden başladı.

Vali Ünlü, Kaptan Akdeniz’in Cenaze Namazına Katıldı

Vali Enver Ünlü, İspanya açıklarında tank temizliği sırasında zehirlenerek hayatını kaybeden Kaptan Ahmet Akdeniz için Eynesil ilçesinde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Mahalle ve Köy Muhtarlarıyla Toplantı

Vali Ünlü başkanlığında   gerçekleştirilen toplantıya; Giresun Belediye Başkanı Av.Aytekin Şenlikoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, ilgili kurum amirleri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.   

Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıyla ilgili bir değerlendirme yapan Vali Ünlü “İlimizin genel asayiş durumu ve 1 Temmuz'dan itibaren başlayacak olan kademeli normalleşme süreciyle ilgili konuları ele aldığımız ''Güvenlik ve Koordinasyon Toplantımızı'' ilçe kaymakamlarımızla birlikte gerçekleştirdik” dedi.

Vali Ünlü, Doğankent’te İncelemelerde Bulundu

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü,  Doğankent ilçesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından afet ve kentsel dönüşüm kapsamında yapımı devam eden konutlarında incelemelerde bulundu.

Vali Ünlü’den Duru’nun Okuluna Tebrik Telefonu

Giresun Valisi Enver Ünlü, İlimiz Piraziz ilçesi Eren Ömer Hekim İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Duru Karakurt’un öğretmeni Saray Yüksel ve okul yöneticilerini telefonla arayarak, hassasiyetlerinden dolay tebrik etti.

Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın Anıt Mezarı Temel Atma Töreni

Vali Ünlü, etkinlikle ilgili yaptığı paylaşımda “Millî Mücadelemizin önemli kahramanlarından ve Giresun’umuzun gururu 42. Gönüllü Alay Komutanı Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın Anıt Mezarı Temel Atma Törenini gerçekleştirdik. Vatan toprağının kutsallığını iliklerimizde hissediyoruz” dedi.

Vali Ünlü “Tedbirde Birlik Olacağız, Birlikte Başaracağız!”

Giresun Valisi Enver Ünlü, başkanlığında toplanan Giresun İli Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, bugün kadar yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Vali Ünlü’den Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı

Giresun Valisi Enver Ünlü, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.