Etiketler

‘’Giresun Fındık Ezmesi’’ Yakında Raflarda

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) tarafından Türk Marka ve Patent Kurumuna 22.10.2018 tarihinde mahreç işareti olarak başvurusu yapılan ve 25.08.2020 tarihi itibariyle tescil edilerek, 22.10.2018 koruma tarihli 526 tescil numaralı ‘’Giresun Fındık Ezmesi’’ coğrafi işarete ilişkin Giresun, Ordu ve Trabzon’da saha ziyaretleri gerçekleştirildi.

' Ramazan Ayına Girmenin Manevi Huzuru İçindeyiz'

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, İslâm'ın rahmetle yoğrulmuş adaletini, bilgi ve hikmetle bütünleşmiş ahlâkını bütün insanlığa gösteren rahmet ve bağışlanma mevsimi olan bir Mübarek Ramazan ayına daha girmenin manevi huzurunu yaşadıklarını bildirdi.

Çoruh Edaş Çalışanlarını Ödüllendirdi

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde yaklaşık 1,5 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), tüketici memnuniyeti dinamiği için en doğru yatırımın çalışan memnuniyeti olduğunun bir kez daha altını çizdi.  Çoruh EDAŞ, 5 il 61 ilçede online düzenlediği toplantıda 2020 yılı boyunca sergilediği üstün performans ve çalışma disipliniyle fark yaratan başarılı saha çalışanlarını ödüllendirdi.

Başkan Şenlikoğlu: Süper Lige Çıkacağız

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresunspor’un 54. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Açılış YÖK Tarafından Onaylandı

Giresun Üniversitesi’ne bağlı Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde “Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin”  açılışı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandı.

Kurumlar Vergisi Artışı Yatırımcıya Fayda Sağlamaz

Gündem de yer alan kurumlar vergisinin 2021 yılı için yüzde 20’den yüzde 25’e, 2022 yılı için yüzde 23’e çıkartılma çalışmasının şu ortamda kabul edilebilir düzeyde olmadığını ifade eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, kayıt içinde yer alan yapının bozulmaması ve yatırım ikliminin pozitif yönlü seyri açısından kurumlar vergisinde düşünülen artışın fayda getirmeyeceğini vurguladı.

Kaymakamlarla VKS Toplantısı

Giresun Valisi Enver Ünlü başkanlığında, Vali Yardımcıları ve ilgili kurum amirlerinin bizzat, İlçe Kaymakamlarıyla VKS üzerinden katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Protokoller İmzalandı

Giresun Valiliği Toplantı Salonu'nda 5 Nisan Pazartesi günü düzenlenen imza töreninden önce Vali   Enver Ünlü'yü makamında ziyaret eden TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, yapılması planlanan okul binaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.  

Giresun, İmar Düzenlemesi ve Yol Bekliyor

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) her hafta bir kentin meslek odası başkanıyla gerçekleştirdiği ‘Türkiye Ekonomiyi Konuşuyor’ etkinliğnde konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, ekonomi gazetecilerinin sorularını yanıtladı.

Zabıta Müdürlüğü Araç Filosunu Güçlendirdi

Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ekiplerin çok daha kaliteli ve hızlı hizmet verebilmesi için araç filosunu güçlendirdi.

Millet Bahçesi Projesi Start Alıyor

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun yerel seçimler öncesi vaat ettiği mega projeler arasında yer alan Millet Bahçesi projesi start alıyor.

Onarım Çalışmaları Sürüyor

Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Çözüm Birimi şehir genelinde onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Giresun’da 121 Bin Doz COVID–19 Aşısı Yapıldı

Giresun il genelinde, Koronavirüs (COVID–19) aşı uygulaması kapsamında, 23 Mart Salı günü itibariyle 121 Bin 94 adet 1. ve 2. Doz aşı uygulaması gerçekleştirildi.

Acil Temizlik Timi Çalışmaları

Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelindeki camilerde ve parklarda temizlik çalışması yapıyor.

Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın Anıt Mezarı Temel Atma Töreni

Vali Ünlü, etkinlikle ilgili yaptığı paylaşımda “Millî Mücadelemizin önemli kahramanlarından ve Giresun’umuzun gururu 42. Gönüllü Alay Komutanı Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın Anıt Mezarı Temel Atma Törenini gerçekleştirdik. Vatan toprağının kutsallığını iliklerimizde hissediyoruz” dedi.

Vali Ünlü “Tedbirde Birlik Olacağız, Birlikte Başaracağız!”

Giresun Valisi Enver Ünlü, başkanlığında toplanan Giresun İli Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, bugün kadar yapılan çalışmaları değerlendirdi.

İl Hıfzıssıhha Meclisi Tarafından Yeni Kararlar Alındı

Giresun Valiliği Toplantı Salonu’nda 22 Mart Pazartesi günü saat: 16.00’da bir kez daha toplanan Giresun İli Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Giresun’da son haftalarda artış gösteren Koronavirüs (COVID–19) salgınına karşı alınacak yeni tedbirleri görüştü.

23 Nisan'da Parkların Toplu Açılışı Yapılacak

Giresun Belediyesi, bir yandan şehirdeki parkların sayısını artırırken, diğer taraftan mevcut parkları yeniliyor.

Müftü Oral, Başkanlık Müftüsü Olarak Atandı

28 Ağustos 2013’ten bu yana Giresun’da görev yapan Müftü Muhittin Oral, görevine Başkanlık Müftüsü olarak devam edecek.  

Hastane Tedavisi İçin Ulaşım Hizmeti

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla kurulan ‘Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri Birimi’ ihtiyaç sahibi vatandaşların hastane tedavisi için ulaşım hizmeti sunuyor.

Giresunspor Samsun'a Ulaştı

Hastane Bahçesi Ağaçlandırılıyor

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof Dr Yılmaz Can ve Orman Bölge Müdürü  Ahmet Güneş’in destekleriyle Giresun Prof Dr A İlhan Özdemir Eğitim Ve Araştırma Hastanesi  çevresinde ağaçlandırma devam ediyor.

Çakırmelikoğlu; '' Birlikte Başarabiliriz''

Ülke genelinde olduğu gibi Giresun’da artan vakalar hakkında konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Tüm halkımızı, toplum sağlığı adına yapılan çalışmalara destek olmaya ve kurallara uymaya davet ediyorum.” dedi

Gaziler ve Erikliman Mahallelerine 400 Metrelik Kaldırım

Giresun Belediyesi daha konforlu bir yaşam adına birçok noktada başlattığı yol, kaldırım ve çevre düzenlemesi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Günde 40 Nokta Dezenfekte Ediliyor

Giresun Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan ve insan sağlığını tehdit eden koronavirüse karşı çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Şehitler Giresun Kalesi’nde Dualarla Anıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıldönümünde Şehitler dualarla anıldı.

Vali Ünlü’den Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı

Giresun Valisi Enver Ünlü, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Özgürlük Yolu Temizlendi

Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, rutin temizlik ve çöp toplama çalışmalarının yanı sıra halkın yoğun olarak kullandığı gezi ve mesire alanlarında ekstra temizlik faaliyetleri yürüterek bu alanları daha temiz şekilde halkın kullanımına hazırlıyor.

Güncel Fındık Fiyatları