Giresun Haberleri

Giresun Haberleri

Mahalle ve Köy Muhtarlarıyla Toplantı

Giresun Valisi Enver Ünlü, mahalle ve köy muhtarları ile değerlendirme toplantısı yaptı.

Onkoloji Hemşireliğinde Temel Kanser Eğitimi Kursu'na Davet

1.Ekim.2022 Cumartesi günü Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Onkoloji Hemşireliği Derneği'nin birlikte organize ettiği  "Onkoloji Hemşireliğinde Temel Kanser Eğitimi Kursu" Giresun Üniversitesi Ömer Halisdemir Konferans salonunda gerçekleşecektir.

Otomobil Yayaya Çarptı

Giresun merkez çırak deresi mevkiinde karşıdan karşıya geçmek isteyen yayaya otomobil çarptı...

Giresun'da İş Kazası: 2 Yaralı

Giresun merkez 1. Organize sanayi bölgesi yolunda bulunan, Giresun Liman işletmesindeki,yükleneci firmaya ait  silolarda vincin taşıdığı çatı malzemesinin düşmesi sonucu 2 işçi yaralandı,

Tatlı: İlk Evim Projesi Hayırlı Olsun

Giresun AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, “Yüzyılın Konut Projesi İlk Evim tüm milletimize ve hemşerilerime hayırlı olsun” dedi.

Karan’dan Fındık Üreticilerine Önemli Çağrı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’dan fındık üreticilerine önemli çağrı.

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Vali Enver Ünlü, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı açılış programına 12 Eylül Pazartesi günü Yeşilgiresun İlkokulunda katıldı.

Sosyal Market İhtiyaç Sahiplerini Bekliyor

Giresun Belediyesi tarafından Debboy mevkiinde hizmete sokulan Sosyal Market ihtiyaç sahibi vatandaşlara desteğini sürdürüyor.

Belediyenin Asfalt Çalışmaları Sürüyor

Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaz aylarını en iyi şekilde değerlendirmek için bozulan yolları asfaltlayarak vatandaşların ulaşım konusundaki yaralarına merhem olmaya devam ediyor.

Giresun'da Dolmuş Ücretlerine Zam

Giresun Belediye Meclisi Eylül ayı ikinci toplantısını gerçekleştirdi.

Giresun'da Trafik Kazası

Şenlikoğlu Bereketli Bir Av Sezonu Diledi

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, av yasağının kalkmasıyla birlikte aylar sonra yeniden denize açılacak olan balıkçı esnafına kazasız, belasız ve bol bereketli bir av sezonu geçirmelerini diledi.

Giresun’da Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Başkomutanlık Meydan Muharebesi zaferinin 100.Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları Giresun’da büyük bir coşku ve heyecan içerisinde yapıldı.

Fındığını Kurutan Vatandaşlara İkram

 Giresun Belediyesi her fındık hasadı olduğu gibi bu hasat döneminde de sahil boyunda fındığını kurutan vatandaşları unutmadı.

Karan: Üretici TMO Fiyatının Altında Fındık Satmasın

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık üreticilerinden ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisi’nin alım fiyatının altında bir fiyata satmamalarını, serbest piyasada şu anda tam anlamıyla bir fırsatçılığın söz konusu olduğu ifade etti.

TEİAŞ ÇALIŞMASI NEDENİYLE ELEKTRİK KESİNTİSİ

aşağıda belirtilen bölge, tarih ve saatlerde Giresun İli Bulancak ve Piraziz İlçelerinde enerji kesintisi uygulanacaktır.

Giresun'da Fuhuş Operasyonu

İlimiz genelinde toplumun genel ahlak ve sağlığının korunması, gizli fuhuş yapılan yerlerin belirlenmesi amacıyla yapılan araştırmalar ve bu doğrultuda yapılan ihbarların değerlendirilmesi neticesinde;

Ünite ve Birimlerinde İnceleme

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Berkan Şahin  İdari Ve Mali Hizmetler Müdürü  Ferdi Aydın Giresun Üniversitesi Giresun Eğitim Ve Araştırma Hastanesini Ziyaret Etti.

Başkan Emür'den Ziyaretler

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür Giresun Recep Güzelyazıcı, Giresun Gümrük Müdürü Burhan Ayhanoğlu ve Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci’yi ziyaret etti.

Giresun'da Planlı Enerji Kesintisi Uygulanacak

aşağıda belirtilen bölge, tarih ve saatlerde Giresun İlinde enerji kesintisi uygulanacaktır.

Uygulamalı Deprem-Yangın Tahliye Eğitimi Düzenlendi

Giresun Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün, Ağustos ayı içerisinde planladığı Afet Farkındalık Eğitimi

Kazada Hayatını Kaybeden Komiser Yardımcısı Dilekçe İçin Tören Düzenlendi

Giresun’da dün akşam, bir eğlence merkezinde (lunapark) meydana gelen elim kazada, hayatını kaybeden Giresun Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe için Giresun Valiliği önünde tören düzenlendi.

Geleneksel Sünnet Şöleni Yapıldı

Giresun Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği sünnet şöleni yine coşku içinde gerçekleşti. Atapark’ta toplanan çocuklar aileleri ile birlikte konvoy eşliğinde şehir turu attı.

Gençlik Ve Ruh Sağlığını İyileştirme Seminerleri Yapıldı

Gençlerin ruh sağlığının korunması ve psikolojik dayanıklılığının artırılması için kurumlar arası işbirliğini güçlendirmek amacıyla Giresun il Sağlık Müdürlüğü  ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte, öncelikli olarak Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı öğrenci yurtlarındaki yurt personeline 25-29 Temmuz tarihleri arasında eğitim düzenlendi. 

Giresun Yeni Emniyet Müdürü Güzelyazıcı'dan Ziyaret

 Vali Enver Ünlü, Giresun İl Emniyet Müdürü olarak atanan Recep Güzelyazıcı’yı 9 Ağustos Salı günü makamında kabul etti.

Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri Çalışmaları

Giresun Belediyesi, ‘Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri Birimi’ koronavirüs tedbirleri kapsamında bir yandan dezenfekte çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da yaşlı ve kimsesiz vatandaşların evinde temizlik ve kişisel bakım işlemi gerçekleştiriyor.

Şehir Genelinde Sıcak Asfalt Çalışmaları Sürüyor

Şehirde ulaşım kalitesinin artması adına Giresun Belediyesi, asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

‘Fındık Hasat Şenliği’ Konseri Yapıldı

‘Fındık Hasat Şenliği’ konserinde Giresun’da sahneye çıkan Ekin Uzunlar, Atapark’ta binlerce hayranı ile buluştu.