Giresun Haberleri
SON DAKİKA

Giresun Haberleri

Doğu Karadeniz'de Şiddetli Sağanak ve Kar bekleniyor

Orta ve Doğu Karadeniz'de halen devam eden kuvvetli sağanak yağışların 23.09.2021 Perşembe ve 24.09.2021 Cuma günleri Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'de çok kuvvetli, bu illerin kıyı kesimlerinde

Giresun'da Kaçakçılık Operasyonu

Giresun Emniyet Müdürlüğü  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince kaçakçılık faaliyetlerini önlemek ve men etmek amacı ile 03/09/2021-21/09/2021 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda;

Giresun'da Trafik Kazası

Tirebolu Doğankent yolu Ketençukuru mevkiinde trafik kazası meydana geldi. 

Giresun Çevrelerinde Şiddetli Yağış Bekleniyor!

Meteoroloji 11.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıya göre; Giresun ve çevrelerinde 21-22 Eylül tarihlerinde yer yer şiddetli yağışlar bekleniyor.

Giresun'da Trafik Kazası

24.5 Liraya Gerileyen Fındık Fiyatlarına Tepki

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, yıllardır Türk fındık piyasası üzerinde baskı oluşturarak, fındık fiyatlarıyla istediği gibi oynayan tekelci firmanın piyasayı bu yılda yönlendirmeye devam ettiğini bildirdi.

Teyyaredüzü'nde Yol Genişletiliyor

Yol yapım ve onarım çalışmalarına hız veren Giresun Belediyesi, yeni yolların açılmasının yanı sıra mevcut yollarda da bakım ve genişletme çalışmalarına devam ediyor.

İyi Parti'den Esnaflara Ziyaret

İyi Parti Giresun il Teşkilatı ve bulancak piraziz ilçe teşkilatlarıyla beraber bulancak Yakup üzere Sanayi bölgesi esnafların ziyaret etti ve ahilik haftası Münasebeti ile aşure dağıtılarak Ahilik haftası kutlandı

Uyuşturucu Operasyonu

Giresun Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucu madde ticareti yapan ve kullanan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarla ilgili yayınlanan bilgi notu:

Giresun'da Sel Felaketinin İzleri Siliniyor

Vali Ünlü, Giresun’da 22 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen sel afetinin izlerinin silinmesi için yapılan çalışmaları sıkı takip altına aldı. Sık sık çalışma bölgelerinde incelemelerde bulunan Vali Ünlü, 14 Eylül Salı günü bu kapsamda Espiye ilçesine gerçekleştirdiği ziyarete Espiye Belediyesinden başladı.

Sahil Yolunda Kaza

Giresun merkez sahil yolu Çerkez mevkiinde maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi 

112 Acil Çağrı Merkezinin Kurumsal Yapısı Görüşüldü

Giresun Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Toplantısı 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünde yapıldı.

Giresun'da Silah Ticareti Operasyonu

Giresun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince “Silah Ticareti Yapmak” suçu kapsamında yapılan eş zamanlı operasyonda,

Giresun'da Trafik Kazası

Giresun merkez Çerkez mevkisinde Trabzon yönüne seyir halindeki 3 Hususi araç daha önce kaza yapmış aracın yol güzergahına girerek kaza yaptı...

Sahil Yolunda Kaza

Giresun merkez Çerkez mevkisinde Trabzon yönüne seyir halindeki Hususi araç viraja alamayarak yol ortasında bulunan ağaçlara, ve orta refüjlere çarparak kaza yaptı...

Güncel Fındık Fiyatları

Giresun'a Teleferik Projesi

Botanik Bahçe ile Kale arasına yapılması planlanan teleferik projesi

Giresunspor'da Yeni Transfer

Yeşil Alanlarda Çevre Düzenleme Çalışmaları

Giresun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şehir genelindeki parklarda ve yeşil alanlarda çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Göreve Başlayan Kaymakamlardan Ziyaret

Giresun Valisi Enver Ünlü, Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Giresun’a bağlı ilçelere atanan kaymakamları Makamında kabul etti.

Giresun'da Apartmandan Düşen İşçi Hayatını Kaybetti

Bugün öğle saatlerinde kapu kahve topal sokak mevkinde apartmanda çalışan inşaat işçisi bir vatandaş binadan düşerek hayatını kaybetti

Nöbetçi Eczaneler

06.09.2021  Giresun merkez Nöbetçi Eczaneler

Göksu Travertenleri Projesinde Sona Yaklaşıldı

 Giresun Valiliği İl Özel İdaresi ve DOKA işbirliğinde yürütülen Temmuz 2019 tarihinde ihalesi yapılan ve 2022 yılı Temmuz ayında hizmete açılacak olan “Göksu Travertenleri” projesinde sona yaklaşıldı.

Üniversite Öğrencileri için Karşılama ve Tanıtım Stantları Kuruldu

akademik yılın başlamasıyla birlikte Giresun Üniversitesi’ne kayıt yaptırmaya gelen üniversite öğrencilerine yönelik karşılama ve tanıtım stantları oluşturuldu.

Giresun’da İlk Ders Zili Çaldı

Giresun’da 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında il genelinde; 396 okulda, 3 bin 894 sınıfta, 5 bin 956 öğretmenle, 66 bin 624 öğrenci için ilk ders zili çaldı.

Fırıncılar Un Fiyatından Şikayetçi

Son dört ayda un ve yan maliyetlere gelen zamlarla ilgili Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu makamında ziyaret eden fırıncılar, çözüm istediler.

Mahallelere Yeni İçme Suyu Hatları Çekiliyor

Giresun Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından, mahallelerde bulunan kullanım ömrünü doldurmuş içme suyu hatları yenilenirken, bir yandan da içme suyu hattı olmayan mahallelere yeni içme suyu hatları çekiliyor.

Giresun 1. OSB Yatırımcıya Devredildi

Giresun 1. Organize Sanayi Bölgesi genel kurulu yapıldı. Giresun merkez de bulunan 1. Organize Sanayi Bölgesi genel kurulu müteşebbis heyet teşekkülünden yatırımcı idaresine geçti.

Üreticinin Bir Tonda Kaybı 2 Bin Lira

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, bu yıl iki kez yapılmasına rağmen 2021 yılı tahmini fındık rekoltesinin resmi olarak halen açıklanmadığına da dikkat çekerek, rekolte miktarının kamuoyuyla paylaşılması gerektiğini ifade etti.