Giresun Belediyesi Haberleri

Giresun Belediyesi Haberleri

Sosyal Market İhtiyaç Sahiplerini Bekliyor

Giresun Belediyesi tarafından Debboy mevkiinde hizmete sokulan Sosyal Market ihtiyaç sahibi vatandaşlara desteğini sürdürüyor.

Belediyenin Asfalt Çalışmaları Sürüyor

Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaz aylarını en iyi şekilde değerlendirmek için bozulan yolları asfaltlayarak vatandaşların ulaşım konusundaki yaralarına merhem olmaya devam ediyor.

Fındığını Kurutan Vatandaşlara İkram

 Giresun Belediyesi her fındık hasadı olduğu gibi bu hasat döneminde de sahil boyunda fındığını kurutan vatandaşları unutmadı.

Geleneksel Sünnet Şöleni Yapıldı

Giresun Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği sünnet şöleni yine coşku içinde gerçekleşti. Atapark’ta toplanan çocuklar aileleri ile birlikte konvoy eşliğinde şehir turu attı.

Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri Çalışmaları

Giresun Belediyesi, ‘Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri Birimi’ koronavirüs tedbirleri kapsamında bir yandan dezenfekte çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da yaşlı ve kimsesiz vatandaşların evinde temizlik ve kişisel bakım işlemi gerçekleştiriyor.

Şehir Genelinde Sıcak Asfalt Çalışmaları Sürüyor

Şehirde ulaşım kalitesinin artması adına Giresun Belediyesi, asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Sahil Yolunda Yoğun Çalışma

Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ot biçme ekibi çalışmalarını sürdürüyor.

Evde Bakım Hizmetlerinde Bayram Öncesi Yoğunluğu

İhtiyaç sahibi hastaların evde bakımlarına destek veren Giresun Belediyesi Kurban Bayramı nedeniyle bu alandaki çalışmalarını yoğunlaştırdı.

İçme Suyu Şebeke Yenileme Çalışması Yürütülüyor

Giresun Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri içme suyu sorunlarını çözmeye devam ediyor.

Giresun Belediyesi Hayvan Barınağı ve Hayvanat Bahçesi'ni Ziyaret

İyi Parti gençlik kolları il başkanı Koray Durmuş Eltuğral  yaptığı açıklamada, ‘Bu sene içerisinde şu ana kadar Çevre ve Ekolojiyle alakalı en fazla çalışma yapan gençlik teşkilatı biziz.

Parke ve Kaldırımlar Yenileniyor

Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şehrin farklı bölgelerinde belirlenen programlar dâhilinde çalışmalarını sürdürüyor.

Plajlar Bölgesindeki İşletme Yerleri İhaleye Çıktı

Giresun Belediyesi’nin prestij projeleri arasında yer alan ‘Plajlar Bölgesi 1. Etap Projesi’ndeki işletme yerleri 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35/A Maddesi gereğince kapalı teklif usulü ile kiraya verilmek üzere ihaleye çıktı.

Kaldırım Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü şehir genelinde kaldırım yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yenilenen kaldırımlar ile birlikte caddeler daha güzel bir görünüme kavuşuyor.

İtfaiyeden 500 Kişiye Yangın Tatbikatı

Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangın tatbikatı ve eğitimi vermeye devam ediyor.

Giresun Yarı Maratonu Koşuldu

Giresun Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Giresun Belediyesi ve Giresun Maraton Kulübünün ortaklaşa düzenlediği 6. Giresun Yarı Maratonu ve 10 km koşusu yapıldı.

Plajlar Bölgesi Projesinin 1.Etap Açılışı Yapıldı

Vali Enver Ünlü, yapımı Giresun Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve birinci etabı tamamlanarak hizmete hazır hale gelen “Plajlar Bölgesi Projesi” açılış törenine katıldı.

Aksu Festivalinin Bu Yıl 45’incisi Düzenlendi

Giresun Belediyesi tarafından, yöreye özgü birtakım geleneklerin yaşatılması amacıyla organize edilen Uluslararası Giresun Aksu Festivalinin bu yıl 45’incisi düzenlendi. İl içi ve il dışından binlerce kişinin katıldığı festival coşkulu bir şekilde geçti.

Festival Yürüyüşü Yapıldı Şenlik Ateşi Yakıldı

Giresun Belediyesi tarafından bu yıl 45’incisi düzenlenen Uluslararası Giresun Aksu Festivali, kortej yürüyüşü ve festival ateşinin yakılmasıyla başladı.

Festival Alanı Hazır Hale Getirildi

Giresun Belediyesi tarafından Uluslararası Aksu Festivali'nin gerçekleştirileceği alanda başlatılan bakım, onarım, çevre düzenlemesi ve temizlik çalışmalarıyla alan festivale hazır hale getirildi.

Mahalleler Arası Futbol Turnuvası

Giresun Belediyesi bünyesinde, mahallelerde ikamet eden kişilerin katılımıyla ‘Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’ düzenlenecek. Turnuvada 2009-2010 ve 2011 doğumlu oyuncular forma giyebilecek.

“Engelsiz Yaşam Merkezi” İçin Süreç Başlatıldı

Giresun Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan “Engelsiz Yaşam Merkezi” için süreç başlatıldı.

Giresun Belediyesi'nden Anneler Günü Etkinliği

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, ‘Anneler Günü’nde şehit, gazi, engelli ve sporcu çocukların anneleri ile Belediye Kale Sosyal Tesislerinde bir araya geldi.

Aksu Mahallesi Pazar Caddesi’nin ilk Etabında Işıklar Yandı

Giresun Belediyesi’nin ‘Prestij Cadde’ projelerinden biri olan ‘Aksu Mahallesi Pazar Caddesi’nin ilk etabı tamamlandı ve dekoratif aydınlatmalar yakıldı.

Çocuklara Bayram Sürprizi

Giresun Belediyesi, Ramazan Bayramı dolayısıyla çocuklara yönelik oyun parkı kurdu.

Giresun Çiçek Açtı

Giresun Belediyesi tarafından şehir genelinde gerçekleştirilen peyzaj ve çevre düzenleme uygulamaları şehri renklendirdi.

Sürücüler Bu Kez İftar İçin Durduruldu

Giresun Belediyesi, Ramazan ayı ile birlikte gönül köprüleri kurmaya devam ediyor. İftara yakın saatlerde yolda olan sürücülere Giresun Belediyesi tarafından iftar yemeği verildi.

Giresun'da Ramazan Dolu Dolu Geçecek

Giresun Belediyesi, Ramazan ayı için dolu dolu bir etkinlik takvimi hazırladı.

Giresun Belediyesi Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

 Giresun Belediyesi toplu iş sözleşmesini imzaladı Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu şu açıklamada bulundu;

Sahipsiz Hayvanlara Hastane Konforunda Tedavi

Giresun Belediyesi Hayvan Barınağı’nda sokak hayvanlarının tedavi ve rehabilitesinin yapılmasına devam ediliyor.

Sağlık Çalışanlarına Karanfil Dağıtıldı

Giresun Belediyesi tarafından sağlık çalışanlarına karanfil dağıtıldı. 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle kamu ve özel hastanelerde karanfil dağıtan belediye görevlileri, aynı zamanda Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun selamını iletti.