Giresun Belediyesi Haberleri
SON DAKİKA

Giresun Belediyesi Haberleri

Teyyaredüzü'nde Yol Genişletiliyor

Yol yapım ve onarım çalışmalarına hız veren Giresun Belediyesi, yeni yolların açılmasının yanı sıra mevcut yollarda da bakım ve genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Yeşil Alanlarda Çevre Düzenleme Çalışmaları

Giresun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şehir genelindeki parklarda ve yeşil alanlarda çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Mahallelere Yeni İçme Suyu Hatları Çekiliyor

Giresun Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından, mahallelerde bulunan kullanım ömrünü doldurmuş içme suyu hatları yenilenirken, bir yandan da içme suyu hattı olmayan mahallelere yeni içme suyu hatları çekiliyor.

Yüz Yüze Eğitim Öncesi Okullar Dezenfekte Ediliyor

Yeni eğitim öğretim yılının yüz yüze eğitimle başlayacak olması nedeniyle Giresun Belediyesi şehir genelindeki tüm okullarda dezenfeksiyon çalışması yürütüyor.

Yol Boyama ve Küp Taş Tamiratı

Giresun Belediyesi Çözüm Birimi ekipleri şehrin birçok bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda; Kale Mahallesi Kufalı Kuyu Sokak’ta parke taşı boyama, Çıtlakkale Mahallesi İnönü Caddesi’nde orta refüj tamiratı, Gedikkaya Mahallesi Atatürk Bulvarında asfalt tamiratı, Çıtlakkale Mahallesi Ak Sokak’ta asfalt tamiratı, Hacısiyam Mahallesi GMK Bulvarında kaldırım tamiratı, Hacımiktad Mahallesi Tuna Sokak’ta kaldırım tamiratı, Teyyaredüzü Mahallesi’nde yol boyaması ve Gazi Caddesi’nde küp taş tamiratı gerçekleştiriliyor. Belediye yetkilileri, üstyapı çalışmalarının belirlenen program çerçevesinde devam edeceğini bildirdi.

Şehir Genelinde Çalışmalar Devam Ediyor

Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü şehir genelindeki yol ve kaldırım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Cankurtaranlar Yeni Deniz Sezonuna Hazır

Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve plajlarda görev yapacak olan can kurtarma ekibi yaşanabilecek boğulma vakalarına müdahale amaçlı olarak yeni deniz sezonuna hazır.

Sahil Şeridinde Temizlik Çalışması

Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ot Biçme Ekibi çalışmalarını sürdürüyor.

Sosyal Market İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Destek Oluyor

Giresun Belediyesi tarafından Debboy mevkiinde hizmete sokulan sosyal market ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek oluyor.

Gurbetçiler Kale'deki Kamera ile Giresun'u İzliyor

Giresun Belediyesi tarafından Kale’ye yerleştirilen kamera sistemi sayesinde gurbetçiler internet üzerinden memleket hasreti gideriyor.

19 Mayıs Coşkusu

Giresun Belediyesi bando takımı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle şehri dolaşarak vatandaşların bayramını kutladı.

İlaçlama Çalışmaları Başladı

Giresun Belediyesi, halk sağlığını doğrudan ya da dolaylı olarak etkileyen unsurlarla mücadele çalışmalarını da hız kesmeden sürdürüyor.

Yaz Mevsimi Öncesi Çalışmalar Sürüyor

Giresun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, şehir genelinde yaz mevsimi öncesi ot biçme çalışmalarını sürdürüyor.

Zabıta Müdürlüğü Araç Filosunu Güçlendirdi

Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ekiplerin çok daha kaliteli ve hızlı hizmet verebilmesi için araç filosunu güçlendirdi.

Onarım Çalışmaları Sürüyor

Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Çözüm Birimi şehir genelinde onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Acil Temizlik Timi Çalışmaları

Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelindeki camilerde ve parklarda temizlik çalışması yapıyor.

23 Nisan'da Parkların Toplu Açılışı Yapılacak

Giresun Belediyesi, bir yandan şehirdeki parkların sayısını artırırken, diğer taraftan mevcut parkları yeniliyor.

Gaziler ve Erikliman Mahallelerine 400 Metrelik Kaldırım

Giresun Belediyesi daha konforlu bir yaşam adına birçok noktada başlattığı yol, kaldırım ve çevre düzenlemesi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Günde 40 Nokta Dezenfekte Ediliyor

Giresun Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan ve insan sağlığını tehdit eden koronavirüse karşı çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Özgürlük Yolu Temizlendi

Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, rutin temizlik ve çöp toplama çalışmalarının yanı sıra halkın yoğun olarak kullandığı gezi ve mesire alanlarında ekstra temizlik faaliyetleri yürüterek bu alanları daha temiz şekilde halkın kullanımına hazırlıyor.