Fındık Haberleri

Fındık Haberleri

Güncel Fındık Fiyatları

Karan: Türk Fındığında Tekelleşme Var

Ziraat Odası Başkanı Karan yaptığı açıklamada, her sezon fındıkta yeni senaryolar yazılarak, yeni oyunlar oynadığını ifade etti. Karan, fındıkta bu sezon oynan tiyatronun geçmiş yıllarda oynan oyunları gölgede bıraktığını belirtti. 

Karan’dan Fındık Üreticilerine Önemli Çağrı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’dan fındık üreticilerine önemli çağrı.

Güncel Fındık Fiyatları

Güncel Fındık Fiyatları

Fındığını Kurutan Vatandaşlara İkram

 Giresun Belediyesi her fındık hasadı olduğu gibi bu hasat döneminde de sahil boyunda fındığını kurutan vatandaşları unutmadı.

Karan: Üretici TMO Fiyatının Altında Fındık Satmasın

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık üreticilerinden ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisi’nin alım fiyatının altında bir fiyata satmamalarını, serbest piyasada şu anda tam anlamıyla bir fırsatçılığın söz konusu olduğu ifade etti.

Güncel Fındık Fiyatları

‘Fındık Hasat Şenliği’ Konseri Yapıldı

‘Fındık Hasat Şenliği’ konserinde Giresun’da sahneye çıkan Ekin Uzunlar, Atapark’ta binlerce hayranı ile buluştu.

Fındık Hasadı Tam Olgunlaşmadan Yapılmamalı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Giresun’da sahil kolda 14 Ağustos, orta kolda 21 Ağustos, yüksek kolda ise 21 Ağustos tarihinde başlayacak olan fındık hasadı öncesi üreticilere önemli uyarılarda bulundu.

Karan 2022 Yılı Fındık Taban Fiyatını Değerlendirdi

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ortalama 54 lira olarak açıklanan 2022 yılı fındık taban fiyatını değerlendirdi.

Fındık’ta İlk Hasat 14 Ağustos’ta

Giresun başta olmak üzere Karadeniz bölgemizde yetişen, önemli bir ihraç ve döviz potansiyeline sahip “Fındık” ürününün hasat ve ihraç tarihleri belli oldu.

Ferrero Fındık’tan Fındık Hasat Dönemi İçin Tarımsal Uygulama Önerileri

‘Herkes için değer yaratan fındık sektörü’ hedefiyle ‘Ferrero Değerli Tarım’ programını yürüten Ferrero Fındık, hasat dönemine girmeye hazırlanan fındık üreticilerine tarımsal uygulama önerilerinde bulundu. 

Fındık Tarımında Çocuk İşçiliğinin Önlenmesine Yönelik Toplantı

Mevsimlik gezici tarım işçisi olarak fındık toplamak amacıyla, bulundukları illerden ilimize gelecek olan vatandaşların beraberlerinde getirmek zorunda kaldıkları 16 yaşından küçük çocuklarının, fındık tarımında çalıştırılmasının önlenmesi amacıyla il genelinde alınacak tedbir ve önlemleri içeren toplantı yapıldı.

Fındık Hasadında Çalışacak İşçi ve Patoz Ücretleri Belirlendi

Giresun İlinde fındık hasadında çalışacak işçi ücretleri ve patoz ücretleri belirlendi. İşçilere yaptıkları işe göre asgari 216 ile 290 lira arasında günlük ücret ödenecek.

Karan: Emanete Bırakılan Fındık Üreticiye Hiçbir Zaman Fayda Sağlamadı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık fiyatında istikrarın sağlanması ve arz-talep faktörünün sağlık bir şekilde işlemesi adına üreticilerin kesinlikle ve kesinlikle bu sezon emanete fındık bırakmaması gerektiğini, ürününü bekletmeye yeri bulunmayan üreticilerin ise devlet tarafından desteklenen lisanslı depoyu tercih etmelerini istedi.

Karan: Fındık Fiyatında 3 Dolar Kriterinin Korunması Gerekli

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık fiyatında 3 dolar kriterinin korunması gerektiğini ve açıklanacak olan 2022 yılı fındık taban fiyatının 3 doların altında olmaması gerektiğini kaydetti.

Giresun Üniversitesi Öncülüğünde Gebze'de "Fındık" Çalıştayı Yapıldı

Giresun Üniversitesi'nin, YÖK tarafından "fındık" alanında ihtisaslaşacak üniversite olarak ilan edilmesinin ardından, konuya ilişkin çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Karan: Fındık Fiyatı En Az 3,5 Dolar Olmalı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, 2022 yılı mahsulü fındığa üreticinin yüzünü güldürecek, iyi bir taban fiyat beklediklerini ifade etti.

Ferrero Fındık’ın Düzce Fabrikası, Depremden Yenilikçi Sismik İzolasyon Teknolojisiyle Korunacak

Ferrero Fındık’ın Düzce’deki fındık işleme fabrikası, yenilikçi sismik izolasyon ve sönümleyici teknolojileriyle yeniden inşa ediliyor. Fabrika, deprem sonrası sürdürülebilirlik yönünden Türkiye’de ve dünyada örnek olacak.

Ferrero Fındık 6. Kez İhracat Şampiyonu Oldu

Ferrero Fındık, Türkiye’de Fındık ve Mamulleri Sektöründe 6. Kez İhracat Şampiyonu Oldu

Yatırım ve Hizmetlerimiz Keşap İçin

 Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, çalışmalarına  devam ediyor. Vatandaşların istekleri doğrultusunda hizmet eden, proje üreten Başkan Emür Uğurca ve Fındıklı Mahallesinde incelemelerde bulundu. Fen İşleri ekiplerinin Uğurca Mahallesi betonlama ve Fındıklı Mahallesi asfaltlama çalışmalarını inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Karan: Üreticiler Bahçelerine Gübre Atamadı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fahiş gübre fiyatlarından dolayı üreticilerin bahçelerine gübre atamadığını ve azot eksikliğinden kaynaklı fındık bahçelerinde sararma başladığını ifade etti.

Güncel Fındık Fiyatları

Bayraktar: Ekonomi ve İstihdama Katkımız Devam Edecek

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin iştirak şirketlerinden Entegre Fındık İşleme Tesisleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, 2021 yılında Giresun’da en çok sigorta primi ödeyen kurum oldu. Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan bilgilere göre EFİT A.Ş 2021 yılı içerisinde Giresun’da en çok sigorta primi ödeyen ticari işletme oldu.

Güncel Fındık Fiyatları

Keşap'ta Projelerin Açılışı Gerçekleştirildi

Fındıklı mahallesindeki yeni yapılan Kent Meydanındaki etkinlikte, meydan ve sahil ışıklandırma projelerinin açılışları yapıldı.