Bulancak Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

PAYLAŞ
Kanal 28 TV - Kanal 28

Bulancak Belediyesi yeni dönem ilk meclis toplantısı  Belediye Başkanı Recep Yakar Başkanlığında Belediye Meclisi toplantı salonunda yapıldı.
CHP’li üyelerin katılmadığı toplantıda açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Recep Yakar, yeni dönemin ve ilk meclis toplantısının hayırlı olmasını dileyerek, kendilerine bir dönem daha yetki veren tüm Bulancaklılara teşekkür ederek başladı.
BAŞKAN YAKAR: CHP’Lİ ÜYELER DAVET EDİLDİLER FAKAT KATILMADILAR
CHP’li üyeleri de toplantıya davet ettiklerini, ancak katılmayacaklarını belirttiklerini ifade eden Başkan Yakar, “Kendi kararlarıdır. Ancak bu öncelikle kendilerine oy veren seçmenlerine ve seçildikleri kutsal göreve karşı yapmış oldukları bir saygısızlıktır. Bunun takdirini de yine kendilerine destek verenlere bırakıyorum. Biz görevimizin başındayız ve Bulancak’a hizmet etmek için buradayız. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da Bulancak’a hizmet etmeye devam edeceğiz. Burada bulunan değerli üyeler onurlu bir görevi üstlenmişlerdir. Hepinize başarılar diliyor ve tekrar hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
“BORCUMUZ 85 MİLYON DEĞİL 32 MİLYON”
Meclis gündem maddeleri arasında yer alan Belediye Bütçesi görüşmelerinde, Bulancak Belediyesinin 2018 yılı bütçesinin 63 milyon lira olarak tespit edildiği, bunun 56 milyon 813 bin lira olarak gerçekleştiği ve yine 2018 yılı belediye borçları toplamının da 32 milyon 237 bin lira olduğu görüldü.
Başkan Yakar, “Görüldüğü gibi seçim sürecinde ifade edilen 85 milyon lira borçla gerçek borç arasında 53 milyon lira gibi korkunç bir fark var. Bunun da vicdani muhasebesini değerli halkımıza bırakıyorum. Biz hiçbir zaman yalanlar üzerine bir gelecek inşa etmedik” dedi.
BAŞKAN VEKİLLLERİ VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİMLERİ YAPILDI
Gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam eden toplantıda geçici Divan katipliklerine Samet Karataş ve Bahadır Üstündağ seçilirken, yapılan oylamayla 
Başkan Vekilliklerine; Cihat Yıldız ve Aydın Gayık seçildiler.
Divan Katipliği Asil Üyeliklerine; Ayşe Yılmaz ve Bahadır Üstündağ, yedek üyeliklerine Mustafa Yeriş ve Cüneyt Öztürk seçildiler.
Encümen Üyeliklerine; Cihat Yıldız ve Mustafa Yeriş seçildiler.
İmar Komisyonu Üyeliklerine: Ömer Dik, Samet Karataş, Cüneyt Öztürk, Hasan Turan (CHP), Mustafa Yaşar (CHP) seçildiler.
Plan-Bütçe Komisyon Üyeliklerine; Emrullah Guguk, Samet Karataş, Ayşe Yılmaz, Erol Taş(CHP), Sadettin Çamayaz (CHP) seçildiler.
Cadde ve Sokak isimleri tespit komiyonu üyeliklerine; Ayşe Yılmaz, Aydın Gayık, Mustafa Yeriş, Ertan Zere(CHP), Fatma Yeniay Taranoğlu (CHP) seçildiler
Tarife Komisyonu Üyeliklerine; Bahadır Üstündağ, Aydın Gayık, Cüneyt Öztürk, Hasan Turan (CHP), Mustafa Yaşar (CHP) seçildiler.
2. OSB Müteşebbis Heyeti Üyeliklerine; Recep Yakar, Bahadır Üstündağ, Cüneyt Öztürk, Mustafa Yeriş seçildiler. Yedek üyeliklere ise; Samet Karataş, Aydın Gayık, Ömer Dik, Ayşe Yılmaz seçildiler.
Katı-Sıvı atık ve içme suları birliği üyeliklerine; Recep Yakar, Ömer Dik, Bahadır Üstündağ seçildiler.
Toplantının son bölümünde denetim ve faaliyet raporları okunarak görüşülürken, gündem dışı madde olarak, Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanan meclis üyesinin maaşının Başkanlık maaşının 3/2 si olarak tespit edilmesi ve meclis toplantılarının kayıt altına alınması ve canlı olarak yayınlanması görüşülerek kabul edildi.
Alınan tüm kararlar ve yapılan seçimler oybirliği ile kabul edildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN