Başkan Şenlikoğlu'dan 10 Kasım Mesajı

PAYLAŞ
Başkan Şenlikoğlu'dan 10 Kasım Mesajı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında: ”Milletimizin Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde, başlattığı kurtuluş mücadelesini silah arkadaşları ile birlikte zaferle sonuçlandıran Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir” sözünü hatırlatan Başkanımız Şenlikoğlu: “Bizler ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine yükseltme hedefi ile çalışmalarımızı sonuna kadar devam ettirip bu güçlü mirasın yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz. Gelecek nesillerin de aynı şuur ve inançla bayrağı devralacaklarına ve ülkemizi daha ileri noktalara taşıyacaklarına olan inancımız tamdır.” diyerek şöyle devam etti:

“Hayatını bu aziz vatanın var olma mücadelesi üzerine kurmuş ve bütün milletin takdirini kazanmış büyük bir asker ve devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkeyi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarma doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin istikrar içinde büyümesi ve demokrasinin standartlarını her geçen gün yükseltmesi için yılmadan yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN