23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nin açılışının 101'inci yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Giresun'da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

PAYLAŞ
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nin açılışının 101’inci yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Giresun’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nin açılışının 101’inci yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Giresun’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Koronavirüs (COVID-19) salgın tedbirleri nedeniyle bu yılki kutlamalar, çocuklar  başta olmak üzere tüm vatandaşlar tarafından evlerinde çeşitli etkinliklerle coşkulu bir şekilde yapıldı.

Kutlamalar; asgari sayıda katılımcıyla saat 10.00'da Giresun Valiliği önündeki Atatürk Anıtına, İl Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulmasının ardından İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başladı.

İlimizdeki bayram kutlamaları çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Penceremde Bayram Var" isimli etkinlik hazırlandı. Bu kapsamda; İl genelindeki evlerin pencere ve balkonları, öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından bayraklarla ve Atatürk posterleriyle süslendi. Okullar tarafından da sınıflar bazında, dijital platformlar üzerinden öğrencilerle 23 Nisan konulu şarkı, şiir vb. buluşmalar yapılarak bayram coşkusunun her yerde hissedilmesini sağlandı.

Vali  Enver Ünlü’nün talimatıyla 23 Nisan doğumlu çocuklar evlerinde ziyaret edildi. Bu çerçevede; saat 11.00'de 23 Nisan doğumlu Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencisi Ceylin Terzi Okul Müdürü Zeki Soylu tarafından, 23 Nisan doğumlu Gazipaşa İlkokulu öğrencisi Bengüsu Tığlıoğlu Müdür Yardımcısı Uğur Ataç tarafından ve yine 23 Nisan doğumlu Şehit İsa Yüksel İlkokulu öğrencisi Elis Mira Köroğlu  Okul Müdürü Harun Karabürk tarafından sosyal mesafe kuralları çerçevesinde ziyaret edilip doğum günü pastası kesilerek, doğum günleri kutlandı.

Bayramda, Şehit çocuklarımız da unutulmadı. Fındıkyurdu Anaokulunda öğrenim gören Şehit çocuğu Eylül Bingöl, Anaokulu Müdürü Nilüfer Cebeci tarafından sosyal mesafe kuralları çerçevesinde ziyaret edilerek bayramı kutlandı. Ziyaret edilen çocuklarımıza çeşitli hediyeler verildi.

Kutlamalar çerçevesinde saat: 13.00 - 18.00 arasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "100. Yıl Marşı" ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen çocuk şarkıları ve marşlar İl genelindeki tüm resmi ve özel okulların hoparlörleri ile belediye ses sisteminden yayınlandı.

Saat 21.00'de ise Giresun genelindeki tüm resmi ve özel okulların ses sistemlerinden ve Belediye hoparlörlerinden “İstiklal Marşımız” yayınlanarak, öğrenciler, öğretmenler ve veliler başta olmak üzere tüm vatandaşlarımız tarafından pencere ve balkonlar çıkılarak, hep birlikte coşkuyla okundu.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN