Giresun Haber

Geç'de Olsa Seçimlerin Ardından

Asım İNAN

Geç'de Olsa Seçimlerin Ardından

Satırlarıma ekseriyetle “ YAZSAM MI,YAZMASAM MI” veya “GELDE YAZMA” gibi benzeri sözcükler ile başlarım.Bugün de öyle olacağa benzer.

Temmuz ayında kendini gösteren güneş bulutlu haziranın öcünü alırcasına ortalığı kasıp kavurmakta.Kimin ne düşündüğü umurumda olmasa bile kendimi müebbete mahkum edilmişçesine evdeyim.

Günlerdir evdeyim ve seçimlerin üzerinden iki ay gibi bir süre geçmesine rağmen bir değerlendirme fırsatı bulamamıştım.Ki o seçimler öncesinde beklenilen Giresun siyasi arenasında ne gibi bir değişiklik olmuştu?Öğlen saatlerinde masamda yerimi almış, eşimin getirdiği kahveden yudumlarken kahve falına bakmışçasına seçimler öncesini düşünüyorum.

Seçimlere katılan Giresun’daki siyasi partilerin beklentileri ve sonrasında umdukları yerine bulduklarını,yani tahminleri kaleme alalım istedim.

Seçimler öncesinde çoğunun şans tanımadığı,geçen seçimde Sayın Murat Özkan ile kaybettiği vekilliği bu sefer Dr.Orhan Erzurum ile geri alabilecek mi sorusu  sanki kalemimin ucundan teğet geçmişti.

Cidden bu soru sonradan da olsa aç kurtlar gibi beynimi kemirmişti. Ki Dr.Erzurum hakkında yorumda bulunmamıştım. ACABA NEDEN?….

7 Haziran öncesinde Giresun siyasi arenasında sadece şu senaryo konuşuluyor ve Dr. Erzurum’a şans tanıyan yok denecek kadar azdı.

Ki iyi hatırlamanız gerek son yazımda AKP’nin Giresun oylarında düşüş yaşanacağını iddiqa etmiştim.Araştırmamda haklı çıkmış ve AKP iki vekillikte kalmıştı.Dr.Erzurum Ankara biletini almıştı.

Giresun CHP Ecz.Bülent Yener Bektaşoğlu ile banko bir sayısını korurken oyların 2011 seçimlerine göre beşbin oy  aşağı gelmesi ise seçimin bir başka boyutu idi. Bu arada zaman zaman görüşme fırsatı bulduğum sayın Bektaşoğlu’nun beklenti oyu çok başkaydı…

Şimdi soruyorum:O oylar acaba hangi partiye kamış veya sabote mi edilmişti?

AKP’nin oyu neden aşağı gelmişti.Yorum yapmak istemesemde acaba vekillik sıralams-ında mı bir hataya düşülmüştü?

Yoksa dışarı sızdırmasalarda aile içinde bir sorunları vardı?

Sözün kısası CHPecz.Bülent Yener Bektaşoğlu bir vekillğini korumuş,MHP Dr.Erzurum ile yeniden meclisin kapısından içeri girmiş,Giresun AKP kan kaybederek iki vekilliğe razı olmuştu….

HOŞ KALIN, HOŞÇA KALIN…

Yorum Yaz


Yorumlar
DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Hüseyin BIÇAK Konseri Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video
  • TV28 Tanıtım Jeneriği

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 49
Bu Ay : 34544
Bu Yıl : 647465
Toplam : 1161659
Kayıt/Güncelleme: : 7526 / 23.11.2016

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır