Giresun Haber

Kaymakamlık Binasında Vatandaş

Hakan ALPASLAN

Kaymakamlık Binasında Vatandaş

Darbe kalkışması gündeminden yerel gündeme uzun süredir yer verememiştik. Bir işim nedeniyle Kaymakamlık binasına gittim. Baktım ki ön giriş ana caddeye bakan ve binanın ön cephesi olan girişi vatandaşa kapalı. Koca ön giriş sadece Kaymakam beyin protokol girişi olduğu söylendi. 
Ön girişe gelenler ise arka tarafa yönlendiriyorlar. Vatandaşımız bir sürü yer dolaşmak zorunda kalıyor.

Milletimizden daha üstün olan nedir?

15 Temmuz darbe girişiminde anladık ki bu aziz millet, bu asil millet olmasa ne devlet olur, ne siyaset olur, ne vali nede kaymakam olur!
O arka kapıyı layık gördüğünüz millet tankların, mermilerin karşısında can verirken, bir kaymakamlık binasının ön kapısından girmeye layık görülmüyorsa yazıklar olsun bize!
Kimin binasına kimi arkadan sokuyorsunuz? Milletten daha kıymetli kim var? Ne demek milleti arka kapılara yönlendirmek? Bir kişi girecek diye koca kaymakamlık girişini halka kapatmak ne demek?

Caddeyi öldürdü

Kaymakamlık binasının ön cephesi işlek ve geniş bir caddedir. Hem halkımız burada mağdur edilirken hem de cadde öldürülmektedir. Arka girişin olduğu cadde ıssız ve dar bir yoldur. Hükümet Konağının caddesi olarak gelişmeye müsait olan ön kısım derhal açılmalı ve halkımız nereden isterse oradan girmelidir. 
Bu soğuk bürokratik protokol kuralları artık geride kalmalıdır. Devlet milleti içindir. Millete hizmet makamlarında kompleks olmaz. Halkın arasında olmayan kaymakam, halktan kopuk olmak isteyen bürokrat milletimizin tasvip ettiği bir şey değildir.

Valimize çağrıda bulunuyorum

Sayın Valimiz Hasan Karahan’ı bu konuda göreve davet ediyorum. Bulancak Hükümet Konağının ön ana girişi halka kapatılmış, sadece Kaymakam girişi yapılmıştır. Esas ana caddeye bakan önünde alan olan ön tarafta in cin top oynamakta, vatandaşlar arkaya dolaşarak sıkıntı yaşamaktadır. Sayın Valim; bu yanlışın bir an önce düzeltilmesi için müdahale edeceğinize inanıyorum. 
Bu millet her şeyin en güzeline layıktır. Umarım bunun bilincinde olmayan yöneticiler bizleri yönetmeye devam etmezler. Bu milletin içinde, milletle omuz omuza yürüyen yöneticilerle bu ülke daha uzun yollar alacaktır...

Yorum Yaz


Yorumlar
DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Hüseyin BIÇAK Konseri Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video
  • TV28 Tanıtım Jeneriği

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 49
Bu Ay : 34544
Bu Yıl : 647465
Toplam : 1161659
Kayıt/Güncelleme: : 7526 / 23.11.2016

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır