Giresun Haber

Fındık Üreticisine Müjde Ekonomi

Fındık Üreticisine Müjde

?Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Bugün karar aldık. Artık 40'ın altındaki randımanlı fındıkları da alacağız. Üreticinin hep yanında olacağız" dedi.

Ankara Ticaret Odasının (ATO) düzenlediği "Sürdürülebilir Besicilik Paneli"ne katılan Fakıbaba buradaki konuşmasında fındıkta yeni bir düzenlemeye gidildiğinin müjdesini verdi.

Fındığın ortalama randımanın yüzde 50 olduğunu, ancak bu yıl iklim şartları ve rekolte sebebiyle az sayıda da olsa randımanın yüzde 40'ın altına düştüğünün görüldüğünü belirten Fakıbaba şunları söyledi:

"Bazı fırsatçılar randıman 39-38 olunca 6-7 liradan üreticinin elinden alıyorlar. Bu adam bu kadar emek vermiş, alın teri dökmüş. TMO yüzde 40'ın altında almıyor diye bu üreticinin elinden 6-7 liraya mal toplamak vicdanen senin işine geliyor mu? 7 liraya alıyor, Giresun fındığını karıştırıyor ve tekrar onu TMO'ya 10 liraya satıyor. Bugün karar aldık. Artık 40'ın altındaki randımanlı fındıkları da alacağız. Üreticinin hep yanında olacağız. Samimi ve dürüst iş adamı benim canımdır, onun yanında olacağız, üreticinin, tüketicinin, 80 milyonun yanında olacağım."

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Karan'dan TMO ve Fındık Açıklaması

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan son günlerde, Toprak Mahsulleri Ofisi?nin kar zarar gözetmeden fındık satacağı yönünde ortaya atılan söylem ve dedikoduların rahatsız edici olduğunu kaydetti.

DEVAMI

Fındık Üreticilerine ÇKS Uyarısı

fındıkta dekar başına 170 lira alan bazlı gelir desteği ödemesi

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Bu Yıl : 1
Toplam : 1
Kayıt/Güncelleme: : 1 / 22.11.2017

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır