Giresun Haber

Mesleki Yeterlilik Belge Töreni Yapıldı Eğitim

Mesleki Yeterlilik Belge Töreni Yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Meybem A.Ş. ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen, Mesleki Yeterlilik Belgesi Isı Yalıtım ve Duvarcı sınavında başarılı olan kursiyerler belgelerini törenle teslim aldılar.

Temmuz ayında gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olan duvarcı ve ısı yalıtım mesleğiyle iştigal eden 29 kişinin belgeleri Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın’ın da katıldığı tören ile teslim edildi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi inşaat grubu ağırlıklı bir çok alanda sınavlara devam edildiğini törende açıklayan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın;”Her geçen gün artan oranlarda Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne talep gelmektedir.Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler bu talebe cevap verebilmenin mücadelesi içerisindeyiz.Bugün ise inşaat alanında ısı yalıtım ve duvarcı mesleklerini iştigal edenlerin belge töreni düzenlenmektedir.Bu belgenin önemini artık bilmeyenimiz yoktur.Belgesiz çalışanların yarın sıkıntı yaşamama ihtimalide yoktur.Bu belgeli çalışanın iki yıl süresince sigorta işveren payını devletimizin karşıladığı gibi belgesiz çalıştırılmanın cezası ise kişi başı 500 TL olduğunu vurgulamak isterim.”dedi.

Mesleki Yeterlilik Belgesinin şuan devlet teşviki ile desteklendiğine dikkat çeken Başkan Günaydın; 2019 yılından itibaren teşvik uygulamasının kalkacağına da değindi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Okul Denetimleri Başladı

DEVAMI

Başkan Erener'den Öğrencilere Eğitim Seti

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılının başlaması nedeniyle ilçedeki okulları ziyaret ederek, 1,2 ve 3.cü sınıf öğrencilerimize içerisinde kalem, silgi ve defterden oluşan okul öncesi eğitim seti dağıttı.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 170
Bu Ay : 23797
Bu Yıl : 41631
Toplam : 41631
Kayıt/Güncelleme: : 2238 / 28.08.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır