Giresun Haber

Birlik Encümen Seçimi Yapıldı Yerel Haberler

Birlik Encümen Seçimi Yapıldı

Giresun Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği 2017 Yılı 1.Olağan Meclis Toplantısı Vali  Hasan Karahan başkanlığında yapıldı.
 
Valilik Toplantı Salonu'nda 19 Haziran Pazartesi günü saat 10:00'da yapılan toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra birlikte 1 yıl süreyle görev yapacak olan encümen üyelerinin seçimine geçildi.

Seçimler sonunda İl Genel Meclis üyeleri Ahmet Şahin ve Çetin Çakıroğlu ile Merkez Sultaniye Köyü Muhtarı Muhammet Çakır ve Yazlık Köyü Muhtarı Hasan Kılıç birlik encümen üyeliğine seçildi.
 
Birlik Başkanı Vali Karahan, 2017 yılının genel değerlendirmesini yaparak seçilen üyelere hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Birliğin ilimizde güzel faaliyetlere imza attığını belirten Vali Karahan, “Birliğimizin genel kurulu ve encümen seçiminin sonuçları hayırlı olsun. Birliğimiz ilimizde güzel faaliyetler yaptı. Kaynak sorunuyla karşı karşıyayız. Ama az olan kaynağı verimli bir şekilde, uyumlu bir şekilde kullandık. Sizlerin de bilginiz ve rızanız dâhilinde. Az kaynakla çok iş yapmaya çalıştık. Ne kadar başarılı olduğumuz sizlerin takdirine.
 
Birlikler özellikle KÖYDES projeleriyle birlikte canlandı. İlimizde de olsun başka illerde de olsun yatırımları birlikte belirliyoruz. Muhtarlarımızın katkısıyla köy desteği alabiliyoruz, köyün katkısını alabiliyoruz. Bunun faydası da vatandaşın bu meseleye sahip çıkması. Vatandaş katılıyor ve kıymetini biliyor. Bu anlamda proje iyi gidiyor. Ama tabii ki köylerimizin meselelerini sadece köy birliklerinin gücü ile çözebilmekte mümkün değil. Diğer imkânlarımız, diğer kamu kurumlarımız, özel idaremiz ve diğer yatırımcı kuruluşların imkânlarını da seferber ediyoruz. KÖYDES ödeneklerimiz daha yeni geldi. Hava da müsaade etmedi, inşallah bayramdan sonra hava şartları, çalışma şartları düzelirse bizde hızlı bir şekilde taahhütlerimizi projelere göre tamamlarız. Bu sene de proje ve programa bağlı olarak iş yapacağız. Bize intikal eden her sorunu çözmek istiyoruz ama maalesef kaynak sorunu karşımıza çıkıyor. Bu konuda da anlayış bekliyoruz. Muhtarlarımızın bu konuda bize vatandaş nezdinde sahip çıkmasını bekliyoruz.
 
Seçimimiz hayırlı olsun. Biz bugüne kadar uyumlu bir şekilde çalıştık. Özel idaremiz başta Meclis Başkanımız olmak üzere, birliğimizde aynı şekilde Vali Yardımcımızın başkanlığında. İyi bir şekilde götürmeye çalışıyoruz. Katıldığınız için teşekkür ediyorum. Ramazan Bayramınızın şimdiden mübarek olmasını diliyorum” diye konuştu.
 
Vali Hasan Karahan başkanlığında yapılan 2017 Yılı 1.Olağan Meclis Toplantısına, Vali Yardımcısı Recep Uzal, İl Genel Meclisi Başkanı A. Murşit Gürel,  Merkez İlçe İl Genel Meclisi Üyeleri ve 53 Köy Muhtarı katıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 339
Bu Ay : 4982
Bu Yıl : 4982
Toplam : 4982
Kayıt/Güncelleme: : 1293 / 20.04.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır