Giresun Haber

Belediye Meclisinde Şehitlere Saygı Duruşu Siyaset

Belediye Meclisinde Şehitlere Saygı Duruşu

Giresun Belediye Meclisi Haziran Ayı 1. Toplantısı Belediye Başkanı Kerim Aksu başkanlığında yapıldı.

Gündem maddelerinin görüşülmesinden önce Başkan Aksu’nun önerisi ile meclis üyeleri Şırnak’ta meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen 13 askerlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundular.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, bu acıların son bulmasını ifade ederek, şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı diledi. Meclis Üyesi Gökhan Bozalioğlu gündem dışı söz alarak, Suriyeli ailelerin kentte sorun oluşturduğunu, çöp alım saatlerinin işyerlerinin bulunduğu bölgelerde revize edilmesini ve kent merkezinde binaların çatıları içle dış cephelerinin düzenlenmesi konularında öneride bulundu. Belediye Başkanı Kerim Aksu, Suriyeli ve diğer ülke vatandaşlarının önemli bir sorun olduğunu, bu konuda yanlış yol izlendiğini düşündüğünü, bu sorunun ciddiyetle ele alınması gerektiğini vurguladı. Aksu, çöp alım saatlerinin değişebileceğini, binaların dış cephelerinin sokak ve caddelere göre düzenlenmesi için çalışma başlattığını söyledi.

Ak Parti Meclis Üyesi Behice Çavuşoğlu’nun istifası ile boşalan meclis üyeliğine gelen Mehmet Karakaş kendisi tanıtarak, ilk toplantıya katıldı. Çavuşoğlu’ndan boşalan Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine de Fahri Uzun seçildi. Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri ilgili komisyonlara havale edilirken, bazı maddeler oy çokluğu ile kabul edildi.

Belediye Meclisi 7 Haziran 2017 tarihinde toplanmak üzere sona erdi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Belediye Meclisinde Şehitlere Saygı Duruşu

DEVAMI

Başkan Yakar'dan Ramazan Ayı Mesajı

Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, İslam alemi olarak 11 ayın sultanı Ramazan ayına girmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Hüseyin BIÇAK Konseri Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video
  • TV28 Tanıtım Jeneriği

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 511
Bu Ay : 55110
Bu Yıl : 540193
Toplam : 1054387
Kayıt/Güncelleme: : 7526 / 23.11.2016

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır