Giresun Haber

Yılın Ebesi Seçildi Sağlık

Yılın Ebesi Seçildi

 

Giresun Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Güce Gürağaç Sağlık Evi'nde görev yapan Ebe Dilek Çoban Giresun İlimizde yılın ebesi seçildi, Ebeler ve Hemşireler Günü’nde Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın elinden teşekkür belgesini aldı.

Başarılı çalışmalarından dolayı yılın ebesi seçilen Ebe Dilek Çoban Müdürlükte, Müdür Dr. Ünal Özek ve Destek Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Arduç tarafından kutlandı ve başarılı çalışmalarının devamı dilendi. 

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ünal Özek, ebeliğin insan hayatının ellerine doğduğu, en eski mesleklerden biri olduğunu söyledi. Ebeliğin ilk çağlarda ilkel koşullarda yapıldığını, günümüzde ise mesleki gelişmeler sonrası ciddi değişimlerin olduğunu ifade etti. “Ebelerin olmadığı bir ortamda sağlık sisteminin yürümesinde imkan yoktur. Doğumla ilgili gerçekleştirilen olayları yürüten, ilk yardıma koşan güvenin timsalidir ebeler, kaygı duymadan kendimizi onlara teslim ederiz. En kıymetli varlıklarımız bebekler onların ellerinde sağlıkla gözlerini açar. Ülkenin gelişmişlik göstergeleri de anne ve bebek sağlığı ile ölçülmektedir" dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Akılcı İlaç Kullanımı Değerlendirme Toplantısı

Akılcı İlaç Kullanımı Değerlendirme Toplantısı Giresun'da Gerçekleşti

DEVAMI

Görele'ye Gebe Bilgilendirme Sınıfı Açıldı

Görele İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından sezaryen doğumların önüne geçmek, anneleri doğumun en doğal şekli olan normal doğuma teşvik etmek için gebe bilgilendirme sınıfı açıldı. Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları ve hamile kadınlarımızın katılımlarıyla açılan bilgilendirme sınıfında, anne adaylarına doğum, emzirme ve bebek bakımı hakkında tüm eğitimlerin verilmesi amaçlanıyor.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 930
Bu Ay : 2865
Bu Yıl : 2865
Toplam : 2865
Kayıt/Güncelleme: : 1118 / 19.08.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır