Mobil Trafik Eğitim TIR'ı Giresun'da Eğitim

Mobil Trafik Eğitim TIR'ı Giresun'da

İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen Eğitim İşbirliği Protokolü çerçevesinde,  öğrencilere yönelik uygulamalı trafik eğitimi verilen Mobil Trafik Eğitim TIR’ı 02 Aralık Pazartesi günü Giresun’a geldi.

Güvenli ve mutlu bir gelecek oluşturmak, geleceğin büyüklerini kurallara uyan bireyler olarak yetiştirmek, kazandırılan temel bilgi ve becerilerin pekiştirilmesi, trafik kültürünün yerleştirilmesi amacıyla ilkokul çağındaki çocuklara trafik eğitimi veren Mobil Eğitim TIR’ını ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları, görevli trafik polislerince öğrencilere verilen trafik eğitimine eşlik etti.

Verdikleri eğitimle çocuklarımızın trafik kurallarını gerçeğe yakın bir ortamda görerek ve yaşayarak öğrenmelerini sağlayan Mobil Trafik Eğitim TIR’ında görevli personele teşekkür eden Vali Sarıfakıoğulları, trafikte kural ihlali gerçekleştiren anne ve babalarını, büyüklerini uyarmaları için öğrencilere düdük hediye etti.

02-03 Aralık 2019 tarihleri arasında ilimiz Atatürk Meydanında konuşlanacak olan Mobil Trafik Eğitim TIR’ı vasıtasıyla öğrenciler, yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli ile trafik kurallarını sadece ezberleyen değil aynı zamanda öğrenen, uygulayan ve günlük hayatlarına da aktarma olanağı bulacak. Böylelikle trafik ortamında kendi güvenliklerini sağlayabilen, aynı zamanda trafikte kural ihlali gerçekleştiren anne ve babalarını uyararak kendilerinden sonraki nesile olumlu bir trafik mirası bırakacak nesiller yetişecek.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 456
Bu Ay : 2851
Bu Yıl : 2851
Toplam : 2851
Kayıt/Güncelleme: : 1000 / 04.12.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır