Başkan Erener'den Teşekkür Plaketi Yerel Haberler

Başkan Erener'den Teşekkür Plaketi

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Gıda mühendisleri ve personellerini makamında ağırladı.
Belediye Başkanı  Tolga Erener, Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Gıda mühendisleri ve personellerine Görele’nin 250 yıllık lezzeti olan Görele Köy Dondurmasının coğrafi işaret alarak tescillenmesinde ve markalaşmasında göstermiş oldukları özverili çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi verdi.
Ekibe koordineli çalışmalarından dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı Tolga Erener, Görele Köy Dondurmasının Türk Patent ve Marka Kurumuna coğrafi işaret başvurusunda bulunulduğunu ve dondurmanın tescil edildiğini anımsattı.
Doğal olarak hazırlanan ve asırlık geçmişe sahip olan Görele Dondurması'nın Türkiye'ye ve dünyaya tanıtılmasını amaçladıklarını belirten Başkan  Tolga Erener, "Coğrafi işaretleme için gerekli girişimleri yaptığımız Görele dondurmasını nihayet markalaştırdık. Görele Dondurması, bu yöreye has bir lezzet. Ancak bugüne kadar adını Türkiye'ye ve dünyaya duyuramamış yerel bir tat. İlçemizin önemli bir markası. Yöremize has bu markayı sizlerin de özverili çalışmalarınızla birlikte coğrafi işaret alarak tescilledik. Sizlere desteklerinizden ve projeye katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Yöremize ait diğer ürünlerimizin tescillenmesi yolunca çalışmalarımıza devam edeceğimizi umuyorum" dedi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erdal Özdemir'den Açıklamalar

Sosyal güvenlik, toplumun zor durumda olan bireylerine yardım edilmesini daha iyi durumda olan kişilerin vicdanına veya yardımına bırakmayarak, toplumsal dayanışmayı kurumsal ve düzenli işler hale getirmekte ve tüm ülke vatandaşlarına hak olarak sunmaktadır. Sosyal güvenlik sistemi vatandaşlara hayatları boyunca sağlık hizmeti vermeyi, asgari bir gelir düzeyi sağlamayı ve kişileri mesleki, fizyolojik ve sosyo-ekonomik nitelikteki risklere karşı korumayı ve bu risklerden doğan zararları gidermeyi amaçlayan sistemdir.

DEVAMI

Belediye Meclisi Toplandı

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 460
Bu Ay : 2855
Bu Yıl : 2855
Toplam : 2855
Kayıt/Güncelleme: : 1000 / 04.12.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır