Tatlı'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı Yerel Haberler

Tatlı'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, 29 Ekim 1923’de temelleri atılan Cumhuriyetimizin 96 yıl dönümünü o günkü heyecan ve gururla kutladıklarını kaydetti.

Tatlı yayımladığı Cumhuriyet Bayramı mesajında, “İnanıyorum ki içinde bulunduğumuz bu gururu Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünde olduğu gibi çok daha güçlü bir şekilde 2023, 2053 ve 2071 yıllarında da yaşayacağız” dedi.

Türkiye’yi muasır medeniyetlerin ötesine taşımakta kararlı olduklarının altını çizen Tatlı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Milletimiz, Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşlarıyla birlikte tarihte eşine ender rastlanacak bir mücadele vermiş, yurdumuzu işgalcilerden kurtarıp, bu toprakları tekrar vatanımız haline getirmişlerdir. 29 Ekim 1923 günü, bu büyük kurtuluş destanının zafer ile son bulduğu ve Cumhuriyetin ilanı ile taçlandığı bir bayram günüdür. Bu Cumhuriyet, bu vatan herkesindir, hepimizindir. Devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek Türkiye'yi, muasır medeniyetlerin ötesine taşımaya kararlıyız. Büyük bir milletin fertleri olarak güzel bir geleceğe hep beraber yürüyoruz. Birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi koruduğumuz sürece, bu ülkenin menfaatlerini, bu milletin mutluluk ve huzurunu her türlü günlük siyasi çıkar hesaplarının üstünde görmeyi başarabildiğimiz sürece, ortak değerlerimizi bile bir ayrışma, kutuplaşma ve çatışma vesilesi yapmaya çalışan çevrelere prim vermeden, milli ve manevi değerlerimiz etrafında kenetlendiğimiz sürece, saramayacağımız hiç bir yara, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk, çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur ve olmayacaktır.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, canlarını feda ederek bu vatanı bizlere miras bırakan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Güçlenen, büyüyen Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü idrak etmekten dolayı büyük memnuniyet duyuyor, nice 96 yılları çok daha mutlu, çok daha coşkulu kutlayabilmeyi diliyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

 

 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 531
Bu Ay : 9028
Bu Yıl : 9028
Toplam : 9028
Kayıt/Güncelleme: : 1445 / 12.11.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır