Uygulamalı Temel İlk Yardım Eğitimi Yerel Haberler

Uygulamalı Temel İlk Yardım Eğitimi

 

Giresun İl Sağlık Müdürlüğü İlkyardım Eğitmenleri tarafından, Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Giresun İl Müdürlüğünde görev yapan personele sertifikalı ilkyardım eğitimi verildi…

 

Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü’nün talebi üzerine, 17-18 Eylül 2019 tarihlerinde Giresun İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda Uzman İlkyardım Eğitmeni Hemşire Gülay Bilge Işık ve İlkyardım Eğitmeni ATT Barış Aydın tarafından hem teorik hem de uygulamalı temel ilkyardım eğitimi verildi.

 

Eğitimde özet başlıklar halinde; temel ilkyardım bilgileri, hasta/yaralı ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda, yaralanmalarda, boğulmalarda, bilinç bozukluklarında, zehirlenmelerde, hayvan ısırmaları, elektrik çarpma ve yanıklarında, kırık-çıkık ve burkulmalarda, göz-kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında, donma ve sıcak çarpmasında ilk yardım yapılması ve hasta/yaralı taşıma teknikleri konularına detaylı olarak değinildi. Eğitim sonunda yazılı ve uygulamalı sınava tabi tutulan, sınav sonunda 85 puan ve üstü alan başarılı Çoruh EDAŞ personeli “Temel İlk Yardım” sertifikalarını almaya hak kazandı.

 

Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü Yetkilileri, Giresun iline 7/24 hizmet veren personelimizin gerek iş ve gerekse özel hayatında karşılaşılabileceği her türlü mücbir durumlara daha hazır olmasını sağlayarak müdahale edebilme kabiliyetini arttıran Giresun İl Sağlık Müdürlüğü personeline ve emeği geçen ilgililere kamuoyu önünde teşekkürlerini iletti.

 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 233
Bu Ay : 1968
Bu Yıl : 1968
Toplam : 1968
Kayıt/Güncelleme: : 727 / 18.10.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır