Belediyeler Birliği Meclis Üyeleri Seçildi Yerel Haberler

Belediyeler Birliği Meclis Üyeleri Seçildi

Giresun İl, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile Belediye Meclis Üyeleri bir araya gelerek Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyelerini seçtiler.

Divan Kurulu Başkanlığını Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaparken, Divan Kurulunda Görele Belediye Başkanı Tolga Erener ve Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere görev yaptı.

Giresun Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleşen seçimde yapılan kapalı oylamalar neticesinde Meclis Üyeleri ve Yedek Üyeler seçildi.

Her ilin milletvekili sayısı kadar asil ve yarısı kadar yedek üyenin seçildiği Belediyeler Birliği Meclis Üyeleri seçimine katılım ve ilgi oldukça büyüktü. Belediyeler Birliği Seçim mevzuatında ilin Belediye Başkanı seçime gerek kalmadan ili temsil hakkı kazanırken, üyeler içerisinden yüzde 80’i Belediye Başkanı, yüzde 20’si de Meclis Üyesi olmak zorunda olmalı. Böylelikle Giresun adına yapılan listelerde ilk 3 sıra Belediye Başkanlarından oluşurken, 4. sırada meclis üyelerinden oluştu.

Oylamanın bitiminin ardından sayıma geçildi. Asil Üyelerden Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür 128 oy, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere 126 oy, Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş 123 oy, Giresun Belediye Meclis Üyesi Salih Özdemir 124 oy alırken, Yedek Üyelerden Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu 123 oy ve Giresun Belediye Meclis Üyesi Gökhan Bozalioğlu 125 oy alarak Giresun’u Belediyeler Birliğinde temsil etme hakkı kazandılar

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 62
Bu Ay : 1364
Bu Yıl : 1364
Toplam : 1364
Kayıt/Güncelleme: : 594 / 24.05.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır