Başkan Emür'den Engelliler Haftası Mesajı Yerel Haberler

Başkan Emür'den Engelliler Haftası Mesajı

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Bir insanın engelli olmasının, onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve başarılı olmasına engel teşkil etmediğini vurgulayan Başkan Emür şunları kaydetti:

“Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan engellilerimizin toplumla bütünleşmelerinin ve hayatın her alanında aktif rol üstlenmelerinin sağlanması, onlara sunulan hizmetlerin erişilebilir olması, devlete ve topluma düşen öncelikli bir görevdir.

Bütün vatandaşlarımıza olduğu gibi, engelli kardeşlerimize daha güzel, daha yaşamaya değer bir Keşap sunmanın gayreti içerisinde çalışmaktayız. Bizler de ülkemizde her alanda yaşanan büyük değişime katkı sağlamak için çalışıyoruz. El ele, gönül gönüle verip, Keşap’ımızı yaşanabilir ilçe haline getiriyoruz. Belediye olarak biz de ilçemizde engelli vatandaşlarımızın hizmete erişim noktasında bütün engellerin kaldırıldığı bir ilçe olma yolunda emin adımlar atıyoruz.

 Bedensel ve zihinsel engelliler de dâhil tüm engellilere yönelik duyarlılığın toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde yaygınlaşması çok önemlidir.

Bir gün hepimiz engelli olabilir ve toplumda engelli olmanın ne demek olduğunu anlayabiliriz. Engellilerin sorunlarına çözüm üretmek insanlık borcumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm engellilerimizin Engelliler Haftasını kutluyor, sağlıklı, mutlu ve geleceğe umutla bakabilecekleri bir yaşam diliyorum.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 76
Bu Ay : 1378
Bu Yıl : 1378
Toplam : 1378
Kayıt/Güncelleme: : 594 / 24.05.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır