43'üncü Turizm Haftası Kutlanıyor Yerel Haberler

43'üncü Turizm Haftası Kutlanıyor

Turizm Haftası kutlamaları çerçevesinde Yeşil Giresun Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde  Vali  Harun Sarıfakıoğulları’nın katılımıyla bir program düzenlendi.

Yeşil Giresun Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde yapılan kutlama programının açılışında bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, katılımcıların Turizm Haftasını kutladı. İlimizin bir turizm mekanı olduğunu belirten Vali Sarıfakıoğulları, 270.000 civarı konaklama kapasitesinin ve günübirlik gelen 1milyon civarı ziyaretçinin sayısını daha ileri taşınması için gerekli olan altyapı çalışmalarının hep beraber tamamlanmaya çalışıldığını ve bunun en önemli ayağının da ulaşılabilirlik adına havalimanı olduğunu vurguladı. Yaylaların en verimli şekilde kullanılması gerektiğini ve imar planlarının bu konunun gelişimi için hazırlandığını kaydeden Vali Sarıfakıoğulları, bu sayede daha sürdürülebilir daha ayakları yere basan turizm şehrine yakışır dizaynın oluşturulduğunu ifade etti.  Turizmde en önemli noktanın hizmet unsuru ve kalitesi olduğunu unutmamak gerektiğinin altını çizen Vali Sarıfakıoğulları, hizmet kalitesini en üst çıtaya çıkartmaya çalıştıklarını söyledi.

Bölgemizdeki destinasyonların daha ileri noktalara erişilmesi adına rakiplerimizin önüne geçecek faaliyet ve aktivitelere fazlasıyla yer vermenin önemine işaret eden Vali Sarıfakıoğulları,  genç kuşaklarla bu pastayı daha da çoğaltarak daha çok mesafe almak gerektiğini belirtti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci de; her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında tüm Türkiye de olduğu gibi ilimizde de Turizm Haftasının çeşitli etkinliklerle kutlandığını belirtti.

Gürgenci, hafta boyu yapılan etkinliklerle; toplumda turizm bilincini geliştirerek iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak, toplumumuzun her kesiminin özellikle de geleceğimizin mirasçıları olan öğrencilerimizin ve gençlerimizin insan ve doğa sevgisini, hoşgörü ve yardımlaşma duygularını pekiştirmeyi amaçlarını söyledi.  

Konuşmanın ardından Turizm Haftası dolayısıyla ilimiz merkezde ortaokul ve liseler arasında yapılan “Masallarla Giresun” yarışmasında dereceye girenlere ödüller Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları tarafından verildi.

Kutlamaya Vali Yardımcısı Metin Maytalman, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Jandarma Alay Komutanı Murat Yakın, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut katıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Mursi İçin 81 İl ve İlçelerinde Gıyabında Cenaze Namazı

DEVAMI

Başkan Şenlikoğlu; Çalışanlarımızla Beraber Bir Bütünüz

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 32
Bu Ay : 9078
Bu Yıl : 9078
Toplam : 9078
Kayıt/Güncelleme: : 1398 / 12.06.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır