Fırtına Nedeniyle Çatısı Uçan Okullarda İnceleme Eğitim

Fırtına Nedeniyle Çatısı Uçan Okullarda İnceleme

Vali  Harun Sarıfakıoğulları, ilimizde yaşanan fırtına nedeniyle çatısı uçan iki okulda incelemelerde bulunarak, meydana gelen hasarlarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.
 
İlimizde 16 Ocak Çarşamba günü, gece yarısından itibaren başlayan ve giderek şiddetini artıran fırtına ve rüzgar nedeniyle, Merkez 125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Piraziz Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binalarının çatılarında hasar meydana geldi.
 
Kuvvetli fırtına nedeniyle, 125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu ile Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin çatısında oluşan hasarı yerinde inceleyen Vali Sarıfakıoğulları, hasarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.
 
Yetkililer verdiği bilgide; İlimiz Merkez ilçedeki 125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerleşkesi içerisinde ayrı binalarda konuşlanan Kız Pansiyonu, Erkek Pansiyonu ve Yemekhane binaları ile bir atölyenin kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle çatılarının uçtuğu,  olay sonrası pansiyonlarda kalan öğrenciler başta olmak üzere tüm öğrencilerin zarar görmemesi için ivedi olarak gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığı ve okulda eğitim öğretime 1 (bir) gün süreyle ara verildiği kaydedildi.
 
Yine, hızı zaman zaman 120 km'ye varan kuvvetli fırtına nedeniyle; Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasını çatısının 100 m2’lik kısmında hasar meydana geldiği, olay sonrası okul ve çevresinde gerekli güvenlik tedbirleri alınarak eğitim öğretime devam edildiği, her iki okulda meydana gelen hasarlarla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve AFAD İl Müdürlüğü ekipleri tarafından hasar tespit çalışmalarının yapıldığı bildirildi.
 
Vali Sarıfakıoğulları, her iki okulda yaşanan afette hiçbir öğrencinin ve vatandaşımızın zarar görmemesinin sevindirici olduğunu söyleyerek, bu tür olumsuzluklara karşı yetkililerin her zaman teyakkuz halinde olmaları ve oluşabilecek muhtemel olumsuzlukların önlenmesi içen önceden gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.
 
Vali Sarıfakıoğulları, okullarda hasar tespit çalışmalarının biran önce tamamlanarak, gereğinin yapılması için yetkililere talimatını verdi.
 
 
 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 315
Bu Ay : 1617
Bu Yıl : 1617
Toplam : 1617
Kayıt/Güncelleme: : 594 / 24.05.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır