Mavi Göl'e Çevre Düzenlemesi ve Tanıtım Atağı Yerel Haberler

Mavi Göl'e Çevre Düzenlemesi ve Tanıtım Atağı

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü 12.Bölge Müdürlüğü Giresun Şube Müdürlüğü tarafından, Dereli ilçesi Alancık Köyü Kuzalan Tabiat Parkı içerisinde yer alan Mavi Gölde yapılan çevre düzenleme çalışmaları tamamlanıyor.
 
Kuzalan Tabiat Parkı içerisinde yer alan Mavi Göl’ün çevresinde 1 milyon Türk Lirası değerindeki yatırımla, Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından otopark ve DKMP Giresun Şube Müdürlüğü tarafından yürüyüş yolları ve seyir terasları yapıldı.
 
Doğu Karadeniz Bölgesi'nde sodalı suyun dere halinde aktığı tek yer olma özelliğine sahip Aksu Deresi üzerindeki Mavi Göl, özellikle belirli aylarda turkuaz rengine bürünmektedir. Büyüklü küçüklü 3 gölden oluşan, halk arasında 'Sodalı Göl' diye de adlandırılan Mavi Göl'ün suyu, kireç taşları ve sodalı suyun etkisiyle turkuaz rengi almaktadır.
 
Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında 11 Ekim 2018 Perşembe günü yapılan İl Turizm Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararlar doğrultusunda; İl Turizm Stratejisi ve Eylem Planının 2018 -2019 yılları eylem planı içerisinde gerçekleştirmek üzere, İlimizin tanıtımı için çok önemli bir yere sahip olan Mavi Göl ve Kuzalan Tabiat Parkı’nın yazılı ve görsel basında daha çok yer alması için, sorumlu kuruluş olan DKMP Giresun Şube Müdürlüğü ve GİRTAB koordinasyonunda “Yılın 12 Ayı 4 Mevsim Mavi Göl” konulu yarışmalar ile fotoğraflanması; edebiyatçılar, şairler ve fotoğrafçılarla bu destinasyonun tanıtımının yapılması, tanıtım broşürlerinin hazırlanması, yarışmada dereceye girenlerin ödüllendirilmesi ve yapılan çalışmaların DOKA desteğiyle kitaplaştırılması sağlanacak.
 
 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 81
Bu Ay : 14833
Bu Yıl : 14833
Toplam : 14833
Kayıt/Güncelleme: : 1429 / 15.04.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır