Giresun Haber

Din Görevlileri Vatandaşın Derdiyle Dertlenecek Yerel Haberler

Din Görevlileri Vatandaşın Derdiyle Dertlenecek

Giresun’da din görevlileri dini ve sosyal desteğe muhtaç vatandaşları ziyaret ederek sorunların çözümü için ilgili kurumlarla irtibat sağlıyor.

 

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın talimatı doğrultusunda başlatılan “Derdiniz Derdimiz Olsun Projesi”kapsamında Giresun’da görev yapan din görevlileri vatandaş ziyaretleri gerçekleştiriyor.

Giresun İl Müftülüğü Eylül ayı personel toplantısı ve kaynaşma programı Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın katılımıyla özel bir restoranda gerçekleştirildi.

Vali Sarıfakıoğulları, vatandaşlarla bir araya gelip sorunlara çare olmanın önemine değinerek, “Daha öncede bir araya geldik. Proje ortağıyız biliyorsunuz. Aynı yolda yürüyoruz, Allah’ın izniyle. 'Derdiniz Derdimiz Olsun' Projesini hızlı bir biçimde devam ettireceğiz. Bunun çok güzel geri dönüşlerini aldık. Katkı veren bütün arkadaşlarımdan Allah razı olsun. Gerçekten çok güzel geri dönüşler aldık. Bazen farklı şeylerde aldık. Hiç kimseyle yarışmıyoruz. Biz cennete gitmek için yarışıyoruz. Ahirette cennette kendimize yer bulmak için yarışıyoruz. Onun için yapacağız, bu bizim birinci derecede görevimiz” ifadelerini kullandı.

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral ise projeyle ilgili olarak Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’na teşekkür ederek, “Din görevlileri mahallelerinde bulunan vatandaşlarla insani ilişkilerini geliştirmeliler. 'Derdiniz Derdimiz Olsun' ömür boyu devam ettirilecek bir projedir. Bu konuda üzerimize düşeni yapacağız” şeklinde konuştu.

Program sonunda Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral tarafından Vali Harun Sarıfakıoğulları’na hüsn-i hat tablosu hediye edildi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Emniyet Drone İle Havadan Trafiği Denetliyor

Giresun Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sorumluluk alanında Karadeniz Sahil Yolu ve Dereli yolu üzerinde;

DEVAMI

İl Turizm Yönetim Ve İcra Kurulu Toplantısı

İl Turizm Yönetim ve İcra Kurulu toplantısı, Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında gerçekleştirildi.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 372
Bu Ay : 17072
Bu Yıl : 63714
Toplam : 63714
Kayıt/Güncelleme: : 2238 / 28.08.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır