Gaziler Günü Mesajı Yerel Haberler

Gaziler Günü Mesajı

Vali Harun Sarıfakıoğulları, 19 Eylül Gaziler Günü ve Atatürk’ün Giresun’a Gelişinin 94.Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
 
Vali Sarıfakıoğulları mesajında şu ifadelere yer verdi.
 
“Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, Cumhuriyetimizin bânisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verilişinin 97. Yıldönümünde, Gaziler Gününüzü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a gelişinin 94. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.
 
Kahramanlığın, cesaretin ve fedakârlığın abideleşmiş birer sembolü olan Gazilerimiz her zaman gönüllerimizde hak ettikleri yeri alacaktırlar. 
 
Bu vatan uğruna canı, kanı pahasına göğsünü siper etmiş ve bunun nişanını gururla taşıyan, her birinin ayrı bir kahramanlık hikayesi bulunan Gazilerimizin göstermiş olduğu bu üstün cesaret ve feragat hiçbir zaman hafızalarımızdan silinmeyecek ve unutulmayacaktır.
 
Bizler, bu topraklarda huzur içinde yaşıyorsak bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz. Her zaman bunun bilinci içerisinde olarak, bu vatan için kanını, canını veren aziz kahramanlarımıza hak ettikleri saygı ve hürmeti göstereceğiz. Onları her zaman hatırlayarak, sorunları ile yakından ilgileneceğiz. Bu, toplum olarak bizlerin en büyük sorumluluğu ve görevidir.
 
Bizler için, Giresun için birçok açıdan anlamlı olan bu günde başta ebediyete irtihal eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişiminde, menfur terör eylemlerinde hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve saygıyla selamlıyorum.”

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Mursi İçin 81 İl ve İlçelerinde Gıyabında Cenaze Namazı

DEVAMI

Başkan Şenlikoğlu; Çalışanlarımızla Beraber Bir Bütünüz

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 29
Bu Ay : 9075
Bu Yıl : 9075
Toplam : 9075
Kayıt/Güncelleme: : 1398 / 12.06.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır