Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni Yapıldı Eğitim

Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni Yapıldı

  Vali  Harun Sarıfakıoğulları, 2018–2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış törenine katıldı.
 
2018–2019 Eğitim öğretim yılında il genelinde; 382 okulda, 70 bin 240 öğrenci ve 5 bin 683 öğretmen ders başı yaptı.
 
Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında, Namık Kemal İlkokulunda 17 Eylül Pazartesi günü saat 10:00’da tören düzenlendi.
 
Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’nın katılımıyla yapılan tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
 
Öğrencilerin, Vali Sarıfakıoğulları ve diğer protokol üyelerine çiçek sunumuyla devam eden programda Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’un mesajı okundu.
 
Şiirler ve halk oyunları gösterileriyle devam eden törende bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, “2018–2019 eğitim öğretim yılı öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle ve velilerimizle kenetlenerek hem kalite anlamında çıtayı bir üst noktaya taşıyacağız. Hem de okullarımızın fiziki yapısının geliştirilmesi anlamında daha üst noktalara çıkacağız.
 
2001 yılında Şanlıurfa’da 84 öğrencinin birlikte ders gördüğü sınıfları paylaşıyorduk. Giresun’da da o yıllarda bu sayı yaklaşık yarısı düzeyindeydi. Fakat son 16 yılda hükümetlerimizin yapmış olduğu çalışmalarla ortalama derslik başına düşen öğrenci sayısını 20’li rakamlara düşürdük. Bu Giresun ilimiz için 17’dir.
 
Yine öğrencilerimiz bir önceki yılın ders kitaplarını kullanırken, bugün çok şükür okulların açıldığı gün ders kitaplarını masalarında görüyor. Yine tabletlerle, bilgisayarlarla buluşuyorlar. Çocuklarımız Z kütüphanelerle buluşuyorlar ve dünyayı yakalama adına, çağı yakalama adına çok iyi bir noktaya geldiğimizi, bu noktanın da ötesine geçmek için gayret sarf ettiğimizi ifade etmek istiyorum.
 
Bu başarının da mimarı olan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı ve minnet duygularımızı ifade ediyorum. Sevgili çocuklar, sevgili veliler, sevgili öğretmenler elbette çocuklarımızdan başarı bekliyoruz. Ama başarı kadar milli ve manevi değerlerimizi, bizi biz yapan değerlerimizi çocuklarımıza aktarmanızı da bekliyoruz. Analitik düşünme yöntemlerini çocuklarımıza vermenizi de bekliyoruz.
 
Yine belki yüzyılın en önemli sorunlarından olan trafiğe, çevreye, insanlığa, hoşgörüye, merhamete, yardımlaşmaya ilişkin değer yargılarını da vermenizi istiyoruz. Ve inşallah çocuklarımız, çok değerli öğretmenlerimizin nakış nakış işleyeceği bu yolda çok büyük başarıları velilerimizle beraber, bizlerle beraber yarın paylaşacaklar.
 
Öğretmenlerimiz; Burada bulunan bütün devlet erkânı sizlerin eseri. Eğer biz her anlamda mutluysak, çağı yakalayabiliyorsak bu öğretmenlerimizin eseri. Eğer bir olumsuzluk varsa biz bunun tolere olmasını, sizlerin sayesinde çözülmesini bekliyoruz. O nedenle yükünüz çok ağır. Bu yolda sizlere başarılar diliyorum.
 
Velilerimize mutlaka öğretmenlerimizle, okul idaremizle dirsek teması içinde olmalarını diliyorum. İnşallah 2018-2019 Eğitim-öğretim yılı hepimiz için hayırlı olur. Sağlıklı, mutlu ve başarılı olur” ifadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından Vali Sarıfakıoğulları, İlimiz Milletvekili Sabri Öztürk ve beraberindekiler sınıfları gezerek öğrencilere yeni dağıtılan kitapları inceleyerek, öğrencilerle bir süre sohbet etti.
 
17 Eylül Pazartesi günü başlayan 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında ders başı yapan öğrenci ve öğretmenler 18 Ocak 2019 Cuma günü yarıyıl tatiline girecek. Yarı yıl tatili, 21 Ocak 2019-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek. 2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 289
Bu Ay : 1591
Bu Yıl : 1591
Toplam : 1591
Kayıt/Güncelleme: : 594 / 24.05.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır