Giresun Haber

Valilikten Kamuoyu Açıklaması Eğitim

Valilikten Kamuoyu Açıklaması

Ulusal ve yerel basında İlimiz Kale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eski binası hakkında çıkan haberlerle ilgili kamuoyuna açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.
 
Buna göre; Giresun Kale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Batlama Mevkiindeki yeni binasına taşınması sonucu boşalan eski binasının, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kent Müzesi olarak kullanılmak üzere tahsis edilmesi talebi; Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığınca “Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği”nin İmar Planı Değişikliklerine İlişkin 26. maddesi gereğince, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından aynı hizmet alanı içerisinde eşdeğer alan gösterilememesi nedeniyle olumlu olarak değerlendirilememiş olup, söz konusu tahsis talebine ilişkin süreç devam etmektedir.
 
Habere konu olan Giresun Hurşit Bozbağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin de, mevcut okul binasında 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesi yeni öğrenci alacak derslik bulunmadığından, Yeniyol Mevkiinde yapımına başlanan Yeni Kız İmam Hatip Lisesi binası tamamlanana kadar geçici olarak, boş durumda bulunan okul binasına taşınması uygun görülmüş ve yaz tatili içerisinde okulun taşınması sağlanarak eğitim öğretime hazır hale getirilmiştir.
 
Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.
 

 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Okul Denetimleri Başladı

DEVAMI

Başkan Erener'den Öğrencilere Eğitim Seti

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılının başlaması nedeniyle ilçedeki okulları ziyaret ederek, 1,2 ve 3.cü sınıf öğrencilerimize içerisinde kalem, silgi ve defterden oluşan okul öncesi eğitim seti dağıttı.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 799
Bu Ay : 23011
Bu Yıl : 40845
Toplam : 40845
Kayıt/Güncelleme: : 2238 / 28.08.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır