15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı Kuruldu Yerel Haberler

15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı Kuruldu

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ve eşi Dr.Aliye Serpil Sarıfakıoğulları, 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı fidan dikim törenine katıldı.
 
İçişleri Bakanlığı koordinesinde, tüm illerde aynı anda gerçekleştirilen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Giresun’da “15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı” kuruldu.
 
Giresun il merkezinde Çıtlakkale Mahallesi Valilik Binası karşısındaki dolgu alanında kurulan hatıra ormanındaki fidan dikim töreni, 13 Temmuz Cuma günü saat 16.00 da Vali Harun Sarıfakıoğulları ve eşi Dr.Aliye Serpil Sarıfakıoğulları’nın katılımıyla gerçekleştirildi.
 
13-15 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında kurulan “15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanına” ilk fidanlar il protokolü tarafından dikildi. Şehitlerimizin adlarının yazılı olduğu tabelalar fidanların yanına yerleştirildi ve şehitlerimiz için dualar edildi.
 
Vali Harun Sarıfakıoğulları ve eşi Dr.Aliye Serpil Sarıfakıoğulları, hatıra ormanına 15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştiren sembol isimlerinden biri olan Ömer Halisdemir ve yine Giresun Çamoluk İlçesi nüfusuna kayıtlı 15 Temmuz şehidi Emrah Sağaz’ın adının yazılı olduğu fidanları birlikte dikerek, fidanlara can suyunu birlikte verdi.
 
Fidan dikim töreninde konuşan Vali Sarıfakıoğulları; “Bu gün burada 15 Temmuz Şehitlerimiz hatırası için fidan dikmek amacıyla bir araya gelmiş bulunmaktayız. Biz eğer bu gök kubbe altında rahat bir şekilde yaşıyorsak, eğer yurdumuz işgal edilmemişse, bunu bu kahraman vatan evlatlarına borçluyuz. Allah onları doğuran analardan binlerce kez razı olsun, Allah mekânlarını cennet eylesin. Onların aziz hatıralarını sonsuza dek yaşatacağız. Kahramanlarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu vesile ile her zaman olduğu gibi bu gün de İlimizin her köşesinde ağaçlandırma çalışmalarını yapan, İlimizi yeşillendiren Başta Giresun Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum, ellerine emeklerine sağlık. Bu gün burada dikeceğimiz fidanları gözümüz gibi koruyacağız, büyüteceğiz. Bu fidanlar bize çok derin anlamlar yüklüyor, ifade ediyor. Bu vesile ile Şehitlerimize tekrardan Yüce Allah’tan rahmet diliyor hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.” dedi.
 
15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanına; 10 adet mavi ladin, 20 adet akçaağaç, 20 adet çınar, 20 adet palmiye, 30 adet zakkum, 20 adet atkestanesi, 20 adet batı ladini, 20 adet doğu ladini, 20 adet erik, 20 adet taflan, 20 adet kiraz ve 21 adet sedir fidanı dikildi.
 
Giresun Orman Bölge Müdürlüğünce etkinlikler kapsamında kurulacak olan “15 Temmuz Çadırı” içerisinde 3 gün boyunca Atatürk Meydanında etkinliklere katılacak tüm vatandaşlara, tanıtım materyali, ikramlar ve fidan dağıtımı gerçekleştirilecektir.


 

 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 504
Bu Ay : 504
Bu Yıl : 504
Toplam : 504
Kayıt/Güncelleme: : 504 / 20.03.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır