Kayıp Vaka Olayları İçin Vatandaşlara Uyarı Türkiye

Kayıp Vaka Olayları İçin Vatandaşlara Uyarı

Yurt genelinde son zamanlarda kaybolan vatandaşlarımızın sayısında artış olduğu gözlenmektedir.

 

Müdürlüğümüze gelen kaybolma ihbarlarında genellikle kayıp kişinin korumaya ve kollanmaya muhtaç çocuk, yaşlı ve engelli olduğu görülmektedir. Özellikle son aylarda kaybolanların korumaya ve kollanmaya muhtaç çocuk, yaşlı ve engelli olması nedeni ile ailelerin bilinçli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

Ailelerin beraber yaşadıkları çocuk, engelli ve yaşlı bireylerine sahip çıkmaları, özellikle Alzheimer ve Demans rahatsızlığı bulunan yakınlarını titizlikle takip etmeleri çok büyük önem arz etmektedir. Bu tür rahatsızlığı olan bireylerimizin evlerinden çıkışları kontrol edilmelidir. Bu takip engelli ve çocuklarımız için de geçerlidir. Yaşanan kayıp olaylarına baktığımızda çoğunluğunu engelli ve yaşlılarımız oluşturmaktadır. Özellikle kaybolan Alzheimer hastaları, bir başkası tarafından bulunduklarında hastalıkları nedeniyle geçmişe ve yakınlarına ait bilgiler vermekte ve Alzheimer hastasıyla ailesinin verdiği bilgiler örtüşmemektedir. Buna karşı ailelerin engelli ve yaşlılarının takibinin yanı sıra bu durumda olan vatandaşlarımızın kıyafetlerine, üzerlerine en azından iletişim bilgilerinin olduğu bir belge koymaları yerinde olacaktır. Aynı şey çocuklarımız içinde geçerlidir.

Kaybolmanın üzerinden 24 saat geçtikten sonra yetkililere müracaat edilmesi gerektiği yönünde vatandaşlarda yanlış bir kanaat olduğu da görülmektedir. Yakınları kaybolan vatandaşlarımızın zaman kaybetmeden 112 Acil, 122 AFAD, 155 Polis ve 156 Jandarma birimlerinden birine acilen müracaat etmeleri kayıp şahsın bulunmasını çok daha kolay hale getirecektir.

Vatandaşlarımızın bilgi edinmeleri ve bu tür olaylar karşısında hassasiyet göstermeleri önemle duyurulur.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ülke Genelinde Operasyon

Genel asayişin ve kamu düzeninin devamının sağlanması amacıyla; kamu kurum ve kuruluşları civarında, stratejik öneme haiz bölgelerde

DEVAMI

186 Şahıs Gözaltına Alındı

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 243
Bu Ay : 321
Bu Yıl : 321
Toplam : 321
Kayıt/Güncelleme: : 243 / 14.11.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır