Açık Kapı Milletin Kapısı Uygulamaya Geçti Yerel Haberler

Açık Kapı Milletin Kapısı Uygulamaya Geçti

 Vali Harun Sarıfakıoğulları'nın 13 Nisan tarihinde başlatığı İçişleri Bakanlığımızın vatandaş odaklı hizmetlerinden biri olan “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulamasını Giresun Valiliği Hizmet Binası A Blok girişinde başvuru almaya devam ediyor.
 
Giresun Valiliği’nde “Açık Kapı Milletin Kapısı”  uygulamasını başlatan Vali Sarıfakıoğulları, bu uygulama ile vatandaşlar tarafından yapılan bütün talep ve şikâyetlerin,  “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulaması yazılım sistemindeki havuzda toplanarak elektronik yazılım alt yapısı ile kurumlarda belirlenen irtibat görevlilerine iletileceğini söyledi.
 
Vali Sarıfakıoğulları, “Kurum görevlileri ve birim sorumluları tarafından alınan başvurular, sisteme kayıt tarihinden itibaren hiç bekletilmeden, en geç 7 gün içinde cevaplandırılacaktır. Verilecek cevaplar, başvuruların okunabileceği bir link ile birlikte cep mesaj (SMS) olarak vatandaşa bildirilecektir. Başvuran kişiler isterlerse, Açık Kapıdaki görevli personelimizden de başvurularının süreci ile ilgili bilgi alabilecektir” dedi.
 
“Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulamasının, bu uygulamadan sorumlu Vali Yardımcısı tarafından takip edilebileceğini ifade eden Vali Sarıfakıoğulları, “Yapılan başvurular ve bu başvuruların aşamaları tarafımdan da görülebilecek, bu uygulama ile kurumlarımızla ilgili hangi alanlarda sorunlar var, ne tür talepler geliyor, kaç gün içinde cevaplanıyor şeklindeki analizler yapılabileceğiz. Gerekirse bazı bölümlerine bizler de müdahalede bulunabileceğiz” diyerek kurum amirlerinden uygulamanın takibini ve kendi birimlerindeki Açık Kapı görevlilerinin başvurulara en kısa sürede cevap verilmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi. Yasal süresini hiçbir şekilde geçirilmemesi uyarısında bulundu.
 
Giresun Valiliği’ndeki “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulamasında 5 personel görevlendirilmiş olup, bu personeller başvuruda bulunan vatandaşların taleplerini alarak konusuna göre ilgili birimlere iletecek, sorunun çözümünün takibinin yapacak ve koordinasyonu sağlayacaktır.
 
Vatandaşlar Açık Kapı uygulamasına;
 
        - Yüz yüze Açık Kapı personeli aracılığı ile,
 
        - İnternetten https://www.acikkapi.gov.tr adresi üzerinden,
 
        - Mobil cihazlar (Akıllı telefonlar vb.) üzerinden,
 
Başvuru yapılabilecekler, başvurunun alındığına dair kısa mesaj (SMS) ile başvuru sahibine bilgilendirme yapılacak olup, verilecek olan sorgulama numarası ile başvuruların takibi yapılabilecektir.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 790
Bu Ay : 4107
Bu Yıl : 4107
Toplam : 4107
Kayıt/Güncelleme: : 887 / 19.02.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır